Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hra začíná ve vašem rodišti, v Pallet Town. Ještě než se vydáte na svojí dlouhou nastávající výpravu, něco na vás v této malé ospalé vesničce čeká.

Tvůj dům
Než odejdete, rozlučte se s matkou. Ve vašem (horním) pokoji také máte počítač, z kterého si můžete vzít potion tím, že najedete na složku vašeho jména (Ash) a pomocí složky withdraw si potion vezmete. Slouží k uzdravování raněných POKÉMONů.

Garyho dům
Gary je tvůj rival a tvůj protivník v této hře č. 1. Budeš se s ním na své pouti setkávat poměrně často. Při takovýhle potyčkách vždy dojde k zápasu POKÉMONů. K vítězství ti poslouží POKÉMONi na úrovni vyšší než jsou ti jeho a hlavně na dobré strategii. Garyho dům stojí zprava hned vedle tvého. V horním pokoji také můžete prostudovat mapu nacházející se na severní zdi.

Laboratoř profesora Oaka
Nyní zde, ve své laboratoři, významný vědec POKÉMONů není. Proto jděte severně a udělejte první krok skrz vysokou trávu. Oak si vás zavolá a odvede do laboratoře, ve které už Gary čeká na svého POKÉMONa. Uvnitř chce Gary, stejně jako vy, po Oakovi startovního POKÉMONa. Vyberte si z následujících tři:
 • Bulbasaur - travní
 • Squirtle - vodní
 • Charmander - ohnivý
Koho si vybrat ? Záleží na vás. Jestli jste úplní začátečníci, berte Bulbasaura. Pokud jste tak středně pokročilý, vemte si Sqirtla a pokud jste už přeborníci, doporučuji Charmandera. Až si jednoho vyberete, přijde řada na Garyho. Ale Gary si vždy vybere toho lepšího POKÉMONa, než máte vy. Když vy si vezmete travního Bulbasaura, on bude mít ohnivého Charmandera. Když budete mít Charmandera, Gary si vezme vodního Sqirtla a pokud je zrovna Sqirtle váš, jeho bude zase silnější Bulbasaur.

Boj s Garym
Ještě než opustíte laboratoř, Gary vás vyzve k souboji. Nejlápe se vám asi bude teď bojovat s Charmanderem. Při souboji využívejte techniky jako growl na zmenšení útoku nepřítele či Tail Whip pro zmenšení odolnosti. Poté používejte klasické normální útoky jako Tackle a Scratch. Až vyhrajete nad Garym, popřípadě prohrajete, vyjděte se z vašeho rodného města cestou na sever.
Route 1 se nachází na severu Pallet town. Ve vysoké trávě se budete setkávat s POKÉMONy jako Pidgey či Rattata. Zde bojujte a bojujte a snažte si svého POKÉMONa co nejvíce vytrénovat. Alespoň tak na 10. level. Pokud na tom bude váš svěřenec špatně, vraťte se za matkou, pomůže vám ho uzdravit. Také mluvte s lidmi, které cestou potkáte. Můžete získat cenné informace či věci. Až uznáte, pokračujte stezkou na sever, dojdete do Virdian city.

Severní cestou z Route 1 se dostanete do prvního většího města, které obsahuje i POKÉMONskou nemocnici a obchod s pomůckami pro POKÉMONy.

Poké Center (Pokémonská uzdravovna)
Poké Center je budova s nápisem Poké a je to taková nemocnice pro POKÉMONy. Pokud na tom budou vaši POKÉMONi špatně, zajděte sem a promluvte si se zdravotní sestrou. Nabídne vám, že vaše POKÉMONy uzdraví. Uzdraví vám je kdykoli a pokud vaši POKÉMONi budou v souboji všichni poraženi, automaticky se přesunete na toto místo. Dále je zde služba pro výměnu POKÉMONů přes kabel nacházející se v pravé části místnosti. Ještě tu je PC do kterého si můžete ukládat či vybírat POKÉMONy (u sebe jich můžete mít pouze 6), nebo můžete ukládat či vybírat různé věci.

Poké Mart (Obchod s věcmi pro Pokémony))
PokéMart se nachází stejně jako Poké Center v každém městě (kromě Pallet town). Je to budova s nápisem Mart. Po první návštěvě vám dá prodavač balík pro Oaka (Oak´s percel), a dá vám úkol donést ho Oakovi. Ale o tom až níže. Po splnění úkolu si můžete koupit nabízené věci. Doporučuji si nakoupit co nejvic (třeba 10) PokéBallů a vydat se na Route 1 chytat nové druhy POKÉMONů Rattatu a Pidgeyho. Zde si dále můžete koupit potion na doplňování života ztraceného v souboji, Antidote či léky proti tomu, když váš POKÉMON hoří či je zparalyzovaný. Možnost Sell slouží k prodání vašich nepotřebných věcí.
ZBOŽÍCENA
PokéBall200
Antidote100
Paralyze Heal200
Burn Heal250

Poké School (Pokémonská škola)
Uvnitř této školy můžete získat mnoho návodů či rad. Stačí jít k tabuli a vše si přečíst.

Gym (Stadión)
Nyní je stadión v tomto městě mimo provoz. Zápas v něm vás bude čekat na konec. Šampión je zde Giovanni, šéf nechvalně proslulé organizace Team Rocket.

Stromy
V tomto městě se nachází dva porosty, které vám brání v určité cestě. Zatím je nezničíte. Až časem získáte HM 01-Cut. Tuto schopnost poté přidáte vybranému POKÉMONovi, a ten bude schopen si s nimi poradit.

Doručení balíku
Poté, co od prodavače dostanete Oak´s parcel, vraťte se do Pallet town a promluvte si s Oakem. Dejte mu parcel. Přijde i Gary. Oba dostanete PokéDex. Což je vlastně jakási kapesní encyklopedie, ve které se budou zaznamenávat vidění či chycení POKÉMONi. O chycených POKÉMONech tu budou všelijaké informace. Až nyní s PokéDexem, se můžete vrhnout na lov nových POKÉMONů. Jděte ještě do Garyho domu a od jeho sestry získejte Town map. Vraťte se do Virdian city a po nakoupení Pokéballů se vydejte na západ. Nacházíte se na stezce 22 (Route 22). Zde ve vysoké trávě můžete chytit POKÉMONy jako Spearow a Nidoran (sameček i samička).

Boj s Garym
Na Stezce 22 Inarazíte na Garyho. Bojujte as ním. Můžete takhle získat zkušenosti pro své POKÉMONy a peníze. Ale tento zápas není povinný.
Pokračujte stále na sever, až dojdete k jakési budově. Tou projďete a dostanete se do Chromového lesa (Virdian forest). Později, až získáte schopnost Cut, můžete se sem na Route 2 vrátit. Pomocí techniky Cut se zbavte keřů. Poté budete moct získat tyto předměty : HP Up, Moon Stone, HM 04 - flash.
Vítejte v Chromovém lese. Zde se nachází plno různých POKÉMONů na odchyt. Nalézají se zde: Caterpie, Metapod, Weedle, Kakuna a opravdu málokdy se zde objeví i Pikachu. A ještě jedna taková rada, nechytejte si divokého Metapoda, jelikož nemá žádné útoky které způsobují zranění. Lepší je si chytit Caterpie, vycvičit jí na 7. Level, na kterém se vyvine na Metapoda s útoky. No a na 10. Úrovni se z Metapoda stane poměrně silný Butterfree.
Trenéři
První místo, na kterém se setkáte s trenéry POKÉMONů. Zatím to jsou samá lovci brouků. Na brouky je velmi dobrý ohnivý útok, takže pokud máte Charmandera, plus pro vás. A ještě jeden důležitý poznatek: Nesmíte chytat POKÉMONy, které patří nějakému trenérovi-to by byla krádež !
 • 1. Bug Catcher (Lovec Brouků): Weedle (6) Caterpie (6)
 • 2. Bug Catcher (Lovec Brouků): Weedle (7), Kakuna (7), Weedle (7)
 • 3. Bug Catcher (Lovec Brouků): Weedle (9)
Cesta lesem
 • 1. Po vstupu do lesa jděte doleva, na sever a až to půjde, jděte opět doleva a seberte Poké Ball.
 • 2. Nyní jděte východně. Minete oblast vstupu a jděte severně. Cestou se setkáte s lovci brouků. Poté jděte doleva a najdete další věc - Potion.
 • 3. Nechoďte doprava, nic tam není. Jděte doleva trávou a pokračujte jižně dolů.
 • 4. Následujte na sever a pak jižně přes dvě travnaté oblasti. Až narazíte na ceduli, jděte východně a dolů a najděte Potion.
 • 5. Tak, jděte západně a poté nahoru severně. A je to. Tady už je východ.
Přicházíte do Pewter City, do domova slavného vědeckého musea a do prvního města, ve kterém se utkáte v souboji POKÉMONů o odznak. První těžší protivník, šampión Cínového města Brock a jeho POKÉMONi už na vás čekají a bez výhry z tohoto města nemůžete odejít. Jako v každém městě i zde najdete PokéCenter a PokéMart.
Jako v každém městě i zde najdete PokéCenter a PokéMart.
ZBOŽÍCENA
PokéBall200
Potion300
Escape Rope550
Antidote100
Burn Heal250
Awakening200
Paralyze Heal200

Science Museum (Vědecké museum)
Je to ta největší budova na severu, do níž vstup stojí 50 vašich drahocenných peněz. Uvnitř najdete pár koster POKÉMONů, ale tj. vše. Vlastně ani není povinné sem chodit.
Daleko zajímavější je budova hned napravo, která je nyní nedostupná. Až získáte schopnost Cut, se kterou můžete rozseknout stromky, můžete tak učinit a tím si otevřít vstup do místnosti, ve které dostanete Old Amber. Z této staré zkameněliny později získáte létajícího/kamenného prehistorického dravce Aerodactyla.

Pewter City Gym (Stadión Cínového města)
Každé z hlavních měst v celém POKÉMONském vesmíru má svůj oficiální stadión, ve kterém sídlí nejlepší trenér onoho města. Každý stadión je vždy určen pro speciální typ POKÉMONů. Na tomto se setkáte hlavně s kamennými a zemními typy. Zdejší šampión je Brock, který má dva kamenné POKÉMONy. Aby jste zvítězily, doporučuji používat schopnost Vine Whip u Bulbasaura, Bubble či Water Gun u Sqirtla a pokud máte Charmandera, budete to mít těžší, protože normální či ohnivé útoky moc nepůsobí na sklaní. Dále jsou na tomto stadióně v nevýhodě električtí a jedovatí POKÉMONi. Zde jsou trenéři, se kterými se budete muset utkat :
Trenéři tohoto stadiónu jsou :
 • Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Diglett (11), Sandshrew (11)
 • Brock: Geodude (12), Onix (14)
 • Až porazíte Brocka, dostanete techniku, kterou můžete (ale nemusíte) naučit vhodného POKÉMONa, a to TM 34 (Bide) a první z osmi odznaků, Boulder Badge (Kamínkový odznak). S tímto odznakem můžete používat časem nalezenou HM techniku Flash, se kterou si můžete rozsvítit v temných jeskyních. Nyní odejděte z města směrem na východ

  Stezka 3 vede do Mt. Moon. Ale než se tam dostanete, čeká na váš pár soubojů s konkurenčními trenéry.

  Trenéři:
  Pokud nechcete zápasit, nevstupujte do jejich zorného pole. Ale lepší je všechny porazit a tím získávat cenné zkušenosti.
  • 1. Lass (Holka): Pidgey (9), Pidgey (9)
  • 2. Bug Catcher (Lovec Brouků): Caterpie (10), Caterpie (10), Weedle (10)
  • 3. Youngster (Mladík): Rattata (11), Ekans (11)
  • 4. Bug Catcher (Lovec Brouků): Weedle (9), Kakuna (9), Caterpie (9), Metapod (9)
  • 5. Lass (Holka): Rattata (10), Nidoran Male (10)
  • 6. Youngster (Mladík): Spearow (14)
  • 7. Bug Catcher (Lovec Brouků): Caterpie (11), Metapod (11)
  • 8. Lass (Holka): Jigglypuff (14)

  Mt. Moon Poké Center (Pokémonské centrum Měsíční hory)
  Stezka 3 končí vstupem do Měsíční hory. Ještě předtím si však své POKÉMONy uzdravte v Poké Centru.Pokud jste Pokémonské Centrum navštívili, můžete tu nalézt staříka, který vám za 500 prodá Magikarpa-kapřího POKÉMONa. To, zda ho koupit nechám na vás, ale jediný jeho útok SPLASH vůbec nikomu nic nedělá. Ale na 15. úrovni získá útok TACKLE a na 20 se promění v Gyaradose, jednoho z nejlepších POKÉMONů. Ale být vámi tak ho nekupuji, brzo ho budete mít možnost získat sami… Nyní jděte do vchodu jeskyně.
  Vstupujete do první jeskyně této hry. Chytit zde můžete POKÉMONy jako Zubat, Geodude, Paras a Sandshrew, na které nejlépe působí vodní či travní útoky. Toto je také jediné místo ve hře, ve kterém se vyskytuje Clafairy.
  Po vstupu jděte doleva, naleznete Potion a TM 12 - Water Gun (dobrý útok na skalní/zemní typy). Budete bojovat s trenérem Bug Catcher. Nyní pokračujte na západ a po boji s trenérkou Lass pokračujte severně, poté se otočte doprava, minete žebřík. Jižně podél zdi a další trenér Super Nerd čeká. Poté seberte Potion a pokračujte na východ. Můžete najít Rare Candy jenž posune vašeho POKÉMONa o 1 level výše, ale teď ho ještě nepoužívejte, až později. Bojujte s trenérem Bug Catcher, který je nalevo, poté na severu vezměte Escape Rope.

  První žebřík
  Jděte na sever, otočte se doleva a jděte zpět k žebříku, který jste minuli. Slezte o patro níže. Nyní projděte podzemním tunelem k dalšímu žebříku. Uvnitř vás čeká trenér Rocket. Až ho zdoláte, seberte HP Up a jděte žebříkem skrz podzemní tunel a na jeho konci vylezte zpět po žebříku do horního patra.

  Druhý žebřík
  Jděte od žebříku severovýchodně a bojujte s Lass, poté pokračujte na jih. Ano, další žebřík. Slezte dolů, projděte tunelem k dalšímu žebříku. Slezte dolů. Druhý Rocket na vás bude útočit. Po jeho porážce seberte TM 01 - Mega Punch. Poté se vraťte skrz tunel do k žebříku v hornim patře.

  Třetí žebřík
  Než sejdete po žebříku na severozápadě, čekají na vás dva trenéři. Až jim dáte co proto, seberte Moon stone, poté sejděte po žebříku do podzemní jeskyně Měsíční hory ...

  Podzemní jeskyně Měsíční hory
  Skrz tunel jděte po žebříku dolů. Sejděte po schodech, vyřiďte trenéra Rocket. Nyní je cesta lineární a až projdete celou cestu. Další trenér Super Nerd-pokud porazíte jeho trio Grimer/Voltorb/Koffing, můžete si vybrat jednu vzácnou fosílii.

  Dvě fosílie (The Two Fossils)
  Z každé fosílie se může vylíhnout prehistorický POKÉMON, ale to až mnohem později. Teď je na vás, aby jste si vybrali mezi Dome Fossil a Helix Fossil.
 • · Dome Fossil: Kabuto (#140) - vyvíjí se na -- Kabutops (#141)
 • · Helix Fossil: Omanyte (#138) - vyvíjí se na -- Omastar (#139)
 • Oba to jsou Skalní/Vodní typy. Kabuto má velké útoky a rychlost. Omanyte zas odolnost a speciál. Je na vás, kterého si vyberete. Mimochodem, Kabutops, vyvinutý Kabuto vypadá perfektně…

  Střetnutí s Team Rocket
  Dva členové organizace Team Rocket Jesse a James vás v průběhu hry čas od času navštíví a dojde k zápasu POKÉMONů. Pokud prohrajete, vezmou vám vaši fosílii, tak koukejte vyhrát. Na jejich POKÉMONy na 14 úrovni-Ekanse, Meowtha a Koffinga nejvíce platí psychycké či bojové útoky. Až (Pokud) je porazíte, vyjděte z jeskyně a pokračujte Stezkou 4, která vede do dalšího města.

  Trenéři v Mt. Moon
  • 1. Bug Catcher (Lovec Brouků): Weedle (11), Kakuna (11)
  • 2. Lass (Holka): Clefairy (14)
  • 3. Super Nerd (Statista): Magnemite (11), Voltorb (11)
  • 4. Bug Catcher (Lovec Brouků): Caterpie( 10), Caterpie (10), Metapod (10)
  • 5. Lass (Holka): Oddish (11), Bellsprout (11)
  • 6. Rocket (Rakeťák): Sandshrew (11), Rattata (11), Zubat (11
  • 7. Lass (Holka): Oddish (11), Bellsprout (11)
  • 8. Rocket (Rakeťák): Zubat (12), Ekans (12)
  • 9. Youngster (Mladík): Rattata (10), Rattata (10), Zubat (10)
  • 10. Hiker (Tramp): Geodude (10), Geodude (10), Onix (10)
  • 11. Rocket (Rakeťák): Raticate (16)
  • 12. Super Nerd (Statista): Grimer (12), Voltorb (12), Koffing (12

  Poté co vyjdete z Měsíční hory vaše cesta následuje Stezkou 4, která vás dovede do dalšího města. Jediná věc, která se zde nachází je TM 04 - Whirlwind, což je útok, který nepůsobí žádné zranění, ale "odnese" nepřítele z obrazovky a tím pádem ukončí boj. Můžete tak lehce utéct z boje. Teď už ale rychle do Blankytného města.

  Vítejte v Cerulean City. Čeká vás zde zápas (druhý) na stadióně, vyčištění tohoto města od Team Rocket, který zde dělá neplechy, setkání s Garym a PokéCenter a PokéMart, jako v každém městě.

  Kolařský obchod Bike Shop
  Tento obchod je jihozápadní část Blankytného města, Kolo si zde zatím koupit nemůžete, ale brzy bude vaše ...

  Pokémon Mart
  ZBOŽÍCENA
  PokéBall200
  Potion300
  Repel350
  Antidote100
  Burn Heal250
  Awakening200
  Paralyze Heal200

  Získejte Jynxe
  Dům vedle Poké Centra je domovem měniče POKÉMONů. Pokud máte či budete mít Poliwhirla, můžete si ho s ním vyměnit za vzácného ledového/psychického Jynxe.

  Boj s vaším rivalem
  Zkuste opustit město severní cestou. Na mostě potkáte Garyho. K zápasu mu poslouží tito POKÉMONi: Pidgey (18), Rattata (15), Abra (15) a Bulbasaur/Sqirtle/Charmander (17). Až ho porazíte, jděte zpět do města.

  Burglarized House (Vykradený dům)
  Nyní ještě nemnůžete vstoupit do severovýchodního domku, který střeží policista, ale až navštívíte Billa. Poté budete muset zlikvidovat zloděje a odměnou vám bude TM 28 - Dig. Ale o tom až později.

  Unknown Dungeon (Neznámý žalář)
  Je to nyní nepřístupná jeskyně, kterou můžete spatřit na severozápadě za vodou. Nachází se tam mnoho nestvůrných POKÉMONů, ale přístup tam máte až po dokončení hry.

  Cerulean City Gym (Stadión Blankytného města)
  Čas získat druhý odznak. Pokud máte Bulbasaura či jiného travního nebo elektrického POKÉMONa, jste ve výhodě. Zato Sqirtle to bude mít těžké a Charmander, ten je zde v opravdové nevýhodě !
  • 1. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Horsea (16), Shellder (16)
  • 2. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Goldeen (19)
  • 3. Misty: Staryu (18), Starmie (21)
  Misty je poražena ? Čeká na tebe Cascade Badge (Vodní odznak), se kterým můžou tvoji POKÉMONi používat brzy získanou techniku Cut a další dárek od Místy je TM 11 - Bubblebeam. Nyní cesta vede na sever tam, kde došlo k souboji s Garym.
  Nachází se celkem 16 trenérů v této oblasti a sedm z nich je právě zde, na Stezce 24. Není přímo nutné všechny porazit, ale POKÉMONi získají zkušenosti a vy peníze (pokud vyhrajete, při prohře vám peníze ubydou). Kdyby na tom byli vaši POKÉMONi špatně, nezapomeňte je vzít do Poké Centra. Nezapomeňte si poblíž vzít TM 45 - Thunder Wave. Tento útok zparalyzuje vaše protivníky v boji.

  Trenéři
  • 1. Bug Catcher (Lovec Brouků): Caterpie (14), Weedle (14)
  • 2. Lass (Holka): Pidgey (14), Nidoran (14)
  • 3. Youngster (Mladík): Rattata (14), Ekans (14), Zubat (14)
  • 4. Lass (Holka): Pidgey (16), Nidoran (16)
  • 5. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Mankey (18)
  • 6. Rocket (Rakeťák): Ekans (15), Zubat (15)
  • 7. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Rattata (14), Ekans (14)

  Nyní pokračujte východním směrem na další stezku.
  získali, musíte se dostat do malé místnůstky ohraničené stromy. Ovšem, hlídá jí trenér. Máte dvě možnosti: 1. Až půjdete cestou doprava, snažte se držet co nejvíce směrem dolů. Až vás trenér uvidí, a dojde si za vámi, uvolní tím onu jmenovanou místnůstku. Po vyhraném souboji do ní běžte a seberte předmět. Pokud se vám to nepodařilo, musíte sem přijít až poté, co získáte HM 01 - Cut. Tím zlikvidovat strom a dostat se do místnůstky.
  Trenéři :
  • 1. Hiker (Tramp): Geodude (15), Machop (15)
  • 2. Youngster (Mladík): Rattata (15), Spearow (15)
  • 3. Hiker (Tramp): Onix (17)
  • 4. Youngster (Mladík): Slowpoke (17)
  • 5. Lass (Holka): Nidoran Male (15), Nidoran Female (15)
  • 6. Hiker (Tramp): Geodude (13), Geodude (13), Geodude (13), Machop (13)
  • 7. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Rattata (14), Ekans (14)
  • 8. Youngster (Mladík): Ekans (14), Sandshrew (14)
  • 9. Lass (Holka): Oddish (13), Pidgey (13), Oddish (13)

  Billův dům
  Na konci Stezky 25 má dům jeden vědec POKÉMONů, který mimo jiné vlastní Skladovací POKÉMONí systém, do kterého si i vy ukládáte své POKÉMONy. Bohužel zde došlo k jakési nehodě při jednom z Billově experimentu. Viděli jste film "Moucha"? Něco takového se zde stalo. Bill si nehodou skombinoval své DNA s POKÉMONími a na vás je, abyste ho vyléčili za pomocí PC. Až tedy vstoupí Bill do přístroje, jděte k PC a zmáčkněte "A". Bill vyjde z druhého přístroje už jako člověk a za odměnu vám dá lístek na loď ve Vermilion City. A při další návštěve PC se složka Someone´s PC přejmenuje na Bill´s PC. To je zde vše a nyní pokračujte zpět do Cerulean City.

  Nyní, když jste zpět v Cerulean City, jděte do vykradeného domku (severovýchod). Projděte jím. Na dvorku se utkáte s přisluhovačem organizace Team Rocket. Až ho porazíte, jděte zpět do domku a získejte cenu - TM 28 (Dig). Nyní jděte zase na dvorek a odtud pokračujte na jih. Co nevidět byste měli dorazit na Stezku 5.

  Trenéři:
  • 1. Rocket (Rakeťák): Machop (17), Drowzee (17)

  Další stezka. Tato vede do Saffron city, ale …

  Zavřené hranice
  Do Saffron City se nyní nedostanete. Pokud půjdete stezkou na jih. Dostanete se na hranice, které střeží žíznivý hlídač. Ten vás nyní dovnitř nepustí.

  Day Care Center
  V tomto domku je chlapík, kterému můžete půjčit některého POKÉMONa. Mezitím co budete na cestách, on ho bude vychovávat a cvičit. Poté si pro POKÉMONa můžete zajít. Chlapík vám ho dá, pokud mu zaplatíte ...

  Podzemní průchod
  Jelikož je Saffron City zavřené, musíte dál projít pod Saffron City. Jděte jihovýchodně a vstupte do budovy. Žena uvnitř s vámi vymění Machoka za Cubona. To ale až později. Nyní jděte doprostřed místnosti tam, kde se nachází schody. Poté projděte dlouhým podzemím na konec a vyjděte po schodech. Po schodech vyjdete nové místnosti.
  Průchodem se dostanete na Stezku 6, která spojuje Saffron City a Vermilion City. Ale jak už jsem se zmínil, Saffron City je uzavřené takže nemá cenu zkoušet se tam dostat. Proto jděte do Vermilion City přímou cestou na jih.

  Trenéři :
  • 1. Bug Catcher (Lovec Brouků): Weedle (16), Caterpie (16), Weedle (16)
  • 2. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Squirtle (20)
  • 3. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Rattata (16), Pikachu (20)
  • 4. Bug Catcher (Lovec Brouků): Butterfree (20)
  • 5. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Pidgey (16), Pidgey (16), Pidgey (16)
  • 1. Jr. Trainer Male (Mladý trenér): Spearow (16), Raticate (16)
  Další stezka. Tato vede do Saffron city, ale …

  Zavřené hranice
  Do Saffron City se nyní nedostanete. Pokud půjdete stezkou na jih. Dostanete se na hranice, které střeží žíznivý hlídač. Ten vás nyní dovnitř nepustí.

  Day Care Center
  V tomto domku je chlapík, kterému můžete půjčit některého POKÉMONa. Mezitím co budete na cestách, on ho bude vychovávat a cvičit. Poté si pro POKÉMONa můžete zajít. Chlapík vám ho dá, pokud mu zaplatíte ...

  Podzemní průchod
  Jelikož je Saffron City zavřené, musíte dál projít pod Saffron City. Jděte jihovýchodně a vstupte do budovy. Žena uvnitř s vámi vymění Machoka za Cubona. To ale až později. Nyní jděte doprostřed místnosti tam, kde se nachází schody. Poté projděte dlouhým podzemím na konec a vyjděte po schodech. Po schodech vyjdete nové místnosti.
  Průchodem se dostanete na Stezku 6, která spojuje Saffron City a Vermilion City. Ale jak už jsem se zmínil, Saffron City je uzavřené takže nemá cenu zkoušet se tam dostat. Proto jděte do Vermilion City přímou cestou na jih.

  Trenéři :
  • 1. Bug Catcher (Lovec Brouků): Weedle (16), Caterpie (16), Weedle (16)
  • 2. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Squirtle (20)
  • 3. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Rattata (16), Pikachu (20)
  • 4. Bug Catcher (Lovec Brouků): Butterfree (20)
  • 5. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Pidgey (16), Pidgey (16), Pidgey (16)
  • 1. Jr. Trainer Male (Mladý trenér): Spearow (16), Raticate (16)
  Vítejte v přístavním městě Vermilion City. Zde vás čeká mimo jiné i procházka po jedné z odplouvajících lodí.

  Rybářský prut
  Jděte do domku na severozápadu města. Potkáte zde starého rybáře. Zeptá se vás, zda máte rádi rybaření. Za kladnou odpověď od něj dostanete starý rybářský prut (Old Rod). S ním sice toho moc nechytíte, ale Magikarpa na 5. úrovni určitě.

  Doklad na jízdní kolo
  Na severu od stadiónu se nachází dům - POKÉMON Fan Club. Zde si od muže nahoře vyslechněte jeho historku a za odměnu získáte doklad na kolo (Bicycle Voucher). Až se vrátíte do Cerulean city, nezapomeňte zajít do obchodu s koly a za pomocí tohoto dokladu si kolo vyzvednout. Během cesty na něj můžete nasednou-zkrátí vám dlouhé trasy.

  Pokémon Mart
  ZBOŽÍCENA
  PokéBall200
  Super Potion700
  Ice Heal250
  Awakening200
  Paralyze Heal200
  Repel350

  S. S. Anne (Svatá Anna)
  Luxusní loď určená pro trenéry POKÉMONů nyní staví v přístavu u mola na jihu města. Uvnitř vás čekají souboje s trenéry a konečně získání první HM techniky, a to Cut. Dovnitř lodě vás pustí, pouze když u sebe máte lístek na tuto loď, který jste získaly od Billa. Před vstupem do lodi si nechejte v PokéCentru uzdravit své POKÉMONy. Uvnitř lodi procházejte kabinkami, bojujte s trenéry - získáte cenné zkušenosti ! I zde je schovano několik předmětů, jsou to tyto-Max Potion, Ether, TM 44-Rest, TM 08-Body Slam, Great ball, Max Ether, Rare Candy.

  Trenéři:
  • 1. Gentleman (Džentlmen): Growlithe (18), Growlithe (18)
  • 2. Sailor (Námořník): Horsea (17), Shellder (17), Tentacool (17)
  • 3. Sailor (Námořník): Shellder (21)
  • 4. Sailor (Námořník): Horsea (17), Horsea (17), Horsea (17)
  • 5. Sailor (Námořník): Tentacool (18), Staryu (18)
  • 6. Fisherman (Rybář): Tentacool (17), Staryu (17), Shellder (17)
  • 7. Sailor (Námořník): Machop (20)
  • 8. Gentleman (Džentlmen): Nidoran Male (19), Nidoran Female (19)
  • 9. Jr. Trainer Female (Mladá trenérka): Pidgey (18), Nidoran Female (18)
  • 10. Youngster (Mladík): Nidoran Male (21)
  • 11. Sailor (Námořník): Machop (17), Tentacool (17)
  • 12. Sailor (Námořník): Machop (18), Shellder (18)
  • 13. Fisherman (Rybář): Goldeen (17), Goldeen (17), Tentacool (17)
  • 14. Gentleman (Džentlmen): Pikachu (23)
  • 15. Gentleman (Džentlmen): Growlithe (17), Ponyta (17)
  • 16. Jr. Trainer Female (Mladá trenérka): Rattata (18), Pikachu (18)

  Boj s Garym
  Ještě než vstoupíte do kapitánovy jakuty, potkáte Garyho, kterého musíte porazit. Gary má tyto POKÉMONy: Pidgeotto (19), Kadabra (15), Rattata (16) a Ivysaur/Charmeleon/Wartortle (20). Poražte ho a vstupte chůzí do kajuty kapitána.

  Získejte HM 01 - Cut
  Až porazíte rivala, jděte nahoru. Ocitnete se v kajutě kapitána přezdívaného "Mistr meče". Promluvte si s ním a získáte techniku Cut, kterou musíte naučit nějakého vašeho POKÉMONa. Schopnost Cut slouží ke dvěm věcem. Jednak je to jeden ze slabších normálních útoků v boji a za dále je to schopnost, kterou můžete při cestách používat k rozseknutí stromků, které vám brání k postupu dál. No, nyní vyjděte z lodi, která právě odplouvá a směřujte si to k stadiónu pro 3. odznak.

  Vermilion City Gym (Stadión Rumnělkového města)
  Do tohoto stadiónu se dostanete, až na lodi S.S. Anne získáte HM 01 - Cut. Tuto schopnost přiřadíte kompatibilnímu POKÉMONovi. Doporučuji jí přiřadit vašemu travnímu POKÉMONovi. Nyní můžete tímto novým "Attackem" zničit strom, který blokuje cestu ke stadiónu. Uvnitř najdete několik kontejnerů. Musíte se snažit a najít jeden, ve kterém je skryté tlačítko. Až se vám to povede, sejvni hru a zkoušej najít správné druhé tlačítko. Nezapomeň, že když máš první zapnuté, a přijdeš ke špatnému koši, zapnuté tlačítko se vypne a přesune se jinam. Až se ti podaří obě dvě spínače po sobě zmáčknou, připrav se na souboj o třetí odznak. Proti elektrickým typům použij svého zemního či skalního zápasníka jako třeba Geodude, Diglett, Sandshrew či jejich další vývojové fáze a Thunderbadge bude tvůj.
  • 1. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Voltorb (20), Magnemite (20), Voltorb (20)
  • 2. Sailor (Námořník): Pikachu (21), Pikachu (21)
  • 3. Gentleman (Džentlmen): Pikachu (23)
  • 4. Lt. Surge: Voltorb (21), Pikachu (18), Raichu (28)
  Až porazíte šampióna Lt. Surge, obdržíte Thunder Badge (Hromový odznak) a TM 24 - Thunderbolt. Tento silný útok můžete naučit vašeho elektrického POKÉMONa. Ale nyní s dalším vítězstvím a s dalším odznakem opusťte tento stadión.

  Vyměňovací středisko
  Vstupte do budovy na sever od Stadiónu. Chlapík uvnitř chce vyměňovat. Pokud mu tedy dáte POKÉMONa Spearow, on vám dá poměrně vzácného POKÉMONa zvaného Farfetch'd. To není špatný obchod, že?
  ... a to je pro vás zde všechno. Nyní pokračujte na Stezku 11, která leží východně od Vermilion City.

  Route 11 spojuje dvě města. Vermilion City a Levander Town. Ale teď je bohužel zablokována spícím Snorlaxem, který se rozvaluje východním směrem. Ale, přesto to stojí sem zajít. Nejen že tu na vás čekají další trenéři a tím pádem i další zkušenosti, ale zde máte jedinou možnost chytit si hypnotického POKÉMONa se jménem Drowzee.

  Trenéři
  Nechoďte ještě do jeskyně, kterou zde najdete, ale jděte na východně
  • 1. Gambler (Hazardér): Voltorb (18), Magnemite (18)
  • 2. Youngster (Mladík): Ekans (21)
  • 3. Youngster (Mladík): Nidoran Male (18), Nidoran Female (18)
  • 4. Youngster (Mladík): Sandshrew (19), Zubat (19)
  • 5. Gambler (Hazardér): Bellsprout (18), Oddish (18)
  • 6. Gentleman (Džentlmen): Growlithe (18), Vulpix (18)
  • 7. Engineer (Inženýr): Magnemite (21)
  • 8. Youngster (Mladík): Rattata (17), Rattata (17), Rattata (17)
  • 9. Engineer (Inženýr): Magnemite (18), Magnemite (18), Magnemite (18)
  • 10. Gambler (Hazardér): Voltorb (18), Magnemite (18)

  Získejte Item Finder-hledač schovaných věci
  Až se východním směrem dostanete k budově, jděte dovnitř a po schodech do horního patra. Uvnitř jděte k pomocníkovi profesora Oaka. Pokud už máte alespoň chycených 30 různých POKÉMONů, dá vám speciální zařízení-Item finder. Pokud se v okolí nachází skrytá věc a Item Finder použijete, začne pípat. Takhle najdete plno užitečných pomůcek Zkuste vyjít z budovy západním východem a jděte odtud k jedinému strumku na severu. V něm je schovaný předmět.

  Získejte Nidorinu
  Pokud máte POKÉMONa jménem Nidorino, můžete ho vyměnit za Nidorinu. Ale není to moc výhodná nabídka ...
  Až získáte Pokémon Flute, můžete probudit (a zkusit chytit) spícího Snorlaxe. Ale to až časem. Nyní jděte do jeskyně na začátku 11. Stezky.

  Cesta touto jeskyní je naprosto lineární, takže jí stačí projít až nakonec. Toto je jediné místo ve hře, kde můžete chytit Pokémona Diglett a jeho druhou vývojovou fázi Dugtria. Avšak Dugtrio se zde vyskytuje málokdy. V boji na Digletty/Dugtria používejte útoky vodního, travního a ledového typu. Navíc létajícím POKÉMONům neublíží Diglettí ničivý útok Dig, takže létající POKÉMONy také v boji používejte.
  Až projdete jeskyní, ocitnete se zpět na Stezce 2, která se nachází nad Virdian City. Nyní ale stojíte na místě, kam jste se předtím nemohli dostat.

  Získejte Mr. Mime
  Jděte na jih. Pokud máte u sebe Abru, můžete jí vyměnit za Psychika Mr. Mime. Pokud chcete, vyměňte a jděte z domku na jih. Stromku se zbavíte pomocí Cut.

  Získejte HM 05 - Flash
  Pokračujte na jih až k domku, kde se nachází další pomocník profesora Oaka. Pokud už jste chytily alespoň 10 různých POKÉMONů, dá vám už druhou HM techniku, a to Flash. Pokud tuto techniku přiřadíte nějakému POKÉMONovi, můžete si s ní rozsvítit v temných jeskyních. Teď zničte stromi nalevo a dostaňte se do Virdian city.

  Získejte TM 42 - Dream Eater
  Ve Virdian City na severozápadu města zničte strom a jděte za hochem. Dá vám hodně silný útok-Dream Eater. Tento útok můžete použít až tehdy, když nepřítel spí. Ale věřte, že to stojí za to. Nejen, že má ohromnou ničivost, ale také v boji doplňuje mnoho vašeho ztraceného života. Nyní zajděte známou cestou do Pewter City.

  Až projdete Chromovým lesem a znovu navštívíte Pewter City, jděte na sever a pomocí Cut zničte strom bránící cestu do druhé budovy. Uvnitř vám jeden z vědců dá Old Amber, ze kterého získáte Aerodactyla. Ale o tom až později, mnohem později.Nyní se dostaňte do Cerulean City.
  Poté, co se skrz Mt. Moon dostanete znovu do Cerulean city, zajděte s Bike Voucher do obchodu s koly. Prodavač vám vymění Bike Voucher za normální jízdní kolo. Na něm můžete jezdit po venkovních plochách-zkrátí vám dlouhé a nezáživné cesty ! Teď najděte cestu vedoucí z Ceruleanu na východ. Tou pokračujte.

  Stezka 9 vede východně od Cerulean city. Abyste se k ní ale dostali, potřebujete umět Cut, čímž rozseknete strom bránící cestu. Zde vás zase čekají trenéři POKÉMONů a pár užitečných věcí. Jsou jimi : TM - 30 Teleport a Super potion.

  Trenéři:
  • 1. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Oddish (18), Oddish (18), Bellsprout (18), Bellsprout (18)
  • 2. Hiker (Tramp): Machop (20), Onix (20)
  • 3. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Growlithe (21), Charmander (21)
  • 4. Bug Catcher (Lovec Brouků): Beedrill (19), Beedrill (19)
  • 5. Bug Catcher (Lovec Brouků): Caterpie (20), Weedle (20), Venonat (20)
  • 6. Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Rattata (19), Diglett (19), Sandshrew (19)
  • 7. Hiker (Tramp): Geodude (21), Onix (21)
  • 8. Hiker (Tramp): Geodude (20), Geodude (20), Machop (20)
  • 9. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Meowth (23)
  • 10. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Clefairy (20), Pikachu (20)
  Poté co porazíte výše zmiňované trenéry, nehte si vyléčit své POKÉMONy v PokéCentru nacházejícím se na konci stezky a připravte se na temnou jeskyni Rock Tunnel.

  Při vstupu do této zákeřné jeskyně si všimnete temnoty. Naučte proto některého z vašich pokémonů schopnost Flash. S tou si můžete rozsvítit a vše bude mnohem jednoduší. Cesta touto jeskyní je naprosto lineární takže jí zde nebudu podrobně popisovat jako třeba Mt. Moon. Zde také máte poprvé možnost chytit si POKÉMONy jako Onix či Machop.

  Trenéři:
  • 1. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Meowth (20), Oddish (20), Pidgey (20)
  • 2. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Pidgey (19), Bellsprout (19), Rattata (19), Rattata (19)
  • 3. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Bellsprout (22), Clefairy (22)
  • 4. Pokémaniac (Milovník POKÉMONů): Slowpoke (20), Slowpoke (20), Slowpoke (20)
  • 5. Hiker (Tramp): Geodude (21), Geodude (21), Graveler (21)
  • 6. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Jigglypuff (21), Pidgey (21), Meowth (21)
  • 7. Hiker (Tramp): Geodude (21), Graveler (21)
  • 8. Hiker (Tramp): Onix (20), Onix (20)
  • 9. Hiker (Tramp): Geodude (19), Geodude (19), Geodude (19), Machop (19)
  • 10. Hiker (Tramp): Geodude (25)
  • 11. Hiker (Tramp): Machop (20), Onix (20)
  • 12. Pokémaniac (Milovník POKÉMONů): Charmander (22), Cubone (22)
  • 13. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Oddish (22), Bulbasaur (22)
  • 14. Pokémaniac (Milovník POKÉMONů): Slowpoke (25)
  • 15. Pokémaniac (Milovník POKÉMONů): Slowpoke (23), Cubone (23)
  Tak to je vše. Najděte východ z jeskyně který vede na Route 10.

  Tato stezka spojuje Rock Tunnel na jejím severu a Levander town na jejím jihu. Není přiliš rozsáhlá takže poražte pár trenérů a vzhůru do dalšího města.

  Trenéři :
  • 1. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Pidgey (21), Pidgeotto (21)
  • 2. Hiker (Tramp): Geodude (21), Onix (21)
  • 3. Hiker (Tramp): Onix (19), Graveler (19)
  • 4. Pokémaniac (Milovník POKÉMONů): Slowpoke (20), Cubone (20)

  Skrytý Max Ether
  Zde, na Route 10 je někde kolem stromu schovaný Max Ether. Použijte Item Finder k jeho nalezení. Nyní cesta vede na jih do dalšího města.

  Toto malé temné městečko není jedním z hlavních měst, a tak neobsahuje ani svůj vlastní stadión.

  Poké Mart
  ZBOŽÍCENA
  Great Ball600
  Super Potion700
  Revive1500
  Escape Rope550
  Super Repel500
  Antidote100
  Burn Heal250
  Ice Heal250
  Paralyze Heal200

  POKÉMONí přezdívky
  Chcete odstranit či změnit přezdívku vašeho POKÉMONa ? Nyní můžete. Vstupte do budovy na severu a promluvte s chlapíkem jménem Name rater. Promluvte s ním a měňte přezdívky podle libosti.

  Dům Mr. Fujiho
  Nyní zde člověk, od kterého časem získáte cennou Poké Flute, není. Nyní ho zajali členové organizace Team Rocket ve věži.

  POKÉMONová věž
  Je to ta největší budova ve městě. Ale nyní tam nechoďte. Nedokážete ještě odhalit duchy, kteří se v ní skrývají. Nejdříve totiž musíte získat Silph Scope, který se nachází v Celadon City. Tak se tam vydejte. Město opusťte pochodem na západ.
  Stezka 8 spojuje města Levander Town a Saffron City. Ale jak už jsem dříve podotkl, Saffron City je nyní uzavřené a tak se tam nyní nedostanete. Pokračujte tedy pořád západně a porážejte trenéry. Na konci najdete budovu. Je to podzemní průchod který se nachází pod Saffron City. Vstupte do něj a projděte jím zase cestou na západ.

  Trenéři:
  • 1. Lass (Holka): Clefairy (22), Clefairy (22)
  • 2. Gambler (Hazardér): Growlithe (24), Vulpix (24)
  • 3. Super Nerd (Statista): Grimer (22), Grimer (22), Muk (22)
  • 4. Lass (Holka): Nidoran Male (23), Nidoran Female (23) )
  • 5. Super Nerd (Statista): Koffing (26)
  • 6. Lass (Holka): Meowth (24), Meowth (24), Meowth (24)
  • 7. Lass (Holka): Pidgey (20), Rattata (20), Nidoran Male (20), Meowth (19), Pikachu (20)
  • 8. Gambler (Hazardér): Poliwag (22), Poliwag (22), Poliwhirl (22)
  • 9. Super Nerd (Statista): Voltorb (20), Voltorb (20), Koffing (20), Magnemite (20)
  Až projdete podchodem, ocitnete se zde. Tato krátká stezka spojuje města Celadon City a Saffron City. Ale Saffron City je uzavřené, tak se vydejte západně do Celadon City. Zde také můžete chytit POKÉMONa Growlitha (Red) a Vulpixe (Blue).

  Vítejte v největším městě v celé hře. Naleznete tu zajímavé věci jako Sídlo vývojářů hry POKÉMON, Kasino a obrovské nákupní centrum. Samozřejmě také PokéCenter a další stadión.

  Sídlo vývojářů
  Chcete se na vlastní kůži setkat s lidmi, kteří vyvíjeli hru, kterou právě hrajete ? Nyní máte jedinečnou šanci ! Když přicházíte do města, držte se při severu a pokračujte západně. První větší budova, na kterou narazíte, je právě ona výše zmiňovaná budova. Jděte do ní nejdříve tím dolním vchodem. Nyní si můžete v jednom z horních pater promluvit osobně z programátorem, grafikem a designérem hry POKÉMON. Daleko zajímavější je však horní vchod do budovy. Skrz něj dojděte až na vrchol budovy a do domku. Tady si můžete jen tak zdarma vzít POKÉMONa Eevee, který se může vyvinout do tří zcela odlišných POKÉMONů, podle toho, jaký kámen na něj použijete.
  • · Thunder Stone (Hromový kámen): vyvine se na Jolteona
  • · Fire Stone (Ohnivý kámen): vyvine se na Flareona
  • · Water Stone (Vodní kámen): vyvine se na Vaporeona
  Takže, až si v obchodním centru zakoupíte nějaké evoluční kameny, nezapomeňte nechat Eeveeho vyvinout. Pokud hledáte radu a nemůžete se rozhodnout, tak podle mě je ze všech tří nejsilnější Jolteon. Nyní vyjděte z budovy a jděte západně k další veliké budově.

  Seladonové obchodní centrum
  Toto je vlastně takový obrovský PokéMart. Pokud máte mnoho peněz na útratu, neváhejte a ihned vstupte !
  • · Nezapomeňte si promluvit s prodavačem ve třetím patře. Dá vám zdarma TM 18 - Counter
  • · Kupte si evoluční kameny ve čtvrtém paře-budou se hodit !
  • · Kupte PokéDoll. Budete ji potřebovat v Saffron City.
  • · V nejvyšším patře si kupte z automatu pití a dejte ho žíznivé holce. Na oplátku vám dá TM 48 - Rock Slide, TM 49 - Tri Attack a TM 48 - Rock Slide.
  • · Kupte nějaké pití v automatu a noste ho u sebe - budete ho potřebovat !
  • · Limonáda z automatu je nejlepší a nejlevnější věc na uzdravování raněných POKÉMONů, takže toho využívejte !
  • · Pokud máte mnoho peněz, kupte si pomůcky jako Protein, Iron, Carbos či Calcium. Přidají vašemu POKÉMONovi Útočné, Obrané, Speciální atd. body.

  Celadon City, 2. podlaží
  ZBOŽÍCENA
  Great Ball600
  Super Potion700
  Revive1500
  Super Repel500
  Antidote100
  Burn Heal250
  Ice Heal250
  Awakening200
  Paralyze Heal200
  TM 32 (Double Team)1000
  TM 33 (Reflect)1000
  TM 02 (Razor Wind)2000
  TM 07 (Horn Drill)2000
  TM 37 (Egg Bomb)2000
  TM 01 (Mega Punch)3000
  TM 05 (Mega Kick)3000
  TM 09 (Take-Down)3000
  TM 17 (Submission)3000

  Celadon City, 4. podlaží
  ZBOŽÍCENA
  Poké Doll1000
  Fire Stone2100
  Thunder Stone2100
  Water Stone2100
  Leaf Stone2100

  Celadon City, 5. podlaží
  ZBOŽÍCENA
  X Accuracy950
  Guard Special700
  Direct Hit650
  X Attack500
  X Defend550
  X Speed350
  X Speciall350
  HP Up9800
  Protein9800
  Iron9800
  Carbos9800
  Calcium9800

  Získejte TM 41 - Softboiled
  Tuto schopnost můžete získat, až budete umět Surf. S tím jděte k domku s bazénkem uprostřed města a přesurfujte na druhou stranu. Tam si promluvte s osobou, která vám schopnost Softboiled dá.

  Získejte Coin Case
  Musíte mít u sebe Coin case abyste mohli začít hrát v kasinu. Zajděte tedy do restaurace někde ve středu města a promluvte s hazardním hráčem. Poté jděte do skladiště, které se nachází vedle restaurace. Tam Coin case získáte.

  Game Corner
  Ve zdejší herně máte příležitost vyhrát v automatu mince a veliký počet těchto minci vyměnit ve vedlejším domě za těžko nalezitelné POKÉMONy. Při vstupu do herny nejdříve vyzpovídejte všechny hrající lidi-tím pár mincí získáte. S nimi usedněte k automatu a zkoušejte štěstí. Pozor-zastavit správně všechny tři pásy je poměrně obtížné ! Pokud se vám bude dařit a budete vyhrávat, nezapomeňte si dojít pro jednu z následujících cen do vedlejšího domu.
  • · Abra: 180 (Red), 120 (Blue)
  • · Clefairy: 500 (Red), 750 (Blue)
  • · Nidorina: 1200 (Red only)
  • · Nidorino: 1200 (Blue only)
  • · Dratini: 2800 (Red), 4600 (Blue)
  • · Scyther: 5500 (Red only)
  • · Pinsir: 2500 (Blue only)
  • · Porygon: 9999 (Red), 6500 (Blue)
  • · TM 23: 3300
  • · TM 15: 5500
  • · TM 50: 7700
  Toto je jediné místo, kde můžete získat Porygona. Tak se začněte snažit !

  Celadon City Gym (Stadión Seladonového města)
  Po dlouhé době se znovu utkáte o odznak. Proti Erice a jejím travním POKÉMONům použijte své ohnivé či létající svěřence a výhra bude vaše.
  • 1. Lass (Holka): Bellsprout (23), Weepinbell (23)
  • 2. Beauty (Kráska): Bellsprout (24), Bellsprout (24)
  • 3. Beauty (Kráska): Bellsprout (21), Bellsprout (21), Oddish (21), Oddish (21)
  • 4. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Bulbasaur (24), Ivysaur (24)
  • 5. Beauty (Kráska): Exeggcute (26)
  • 6. Cool Trainer Female (Dobrá Trenérka): Weepinbell (24), Gloom (24), Ivysaur (24)
  • 7. Lass (Holka): Oddish (23), Gloom (23)
  • 8. Erika: Victreebel (29), Tangela (24), Vileplume (29)
  Až porazíte Eriku, daruje vám Rainbow Badge (Duhový odznak) TM 21 - Mega Drain. Trenéři co mají Duhový odznak mohou své POKÉMONy trénovat nad level 50.

  Skrýš organizace Team Rocket
  Chcete najít skrýš této nepříliš kladné organizace ? V Game Corner jděte nahoru. U plakátu stojí člen organizace. Poražte ho. Jděte k plakátu, u něhož stál a najděte skryté tlačítko, které stiskněte. Vejděte do dveří, které se otevřou. Uvnitř musíte po schodech sejít do dolnějšího patra. Tam musíte správně přejít posuvná zařízení tak, abyste se dostali k místu, kde najdete Lift key, který aktivuje výtah. S ním jděte do horního patra. Tam zase projděte přes posouvátka až k výtahu. Sjeďte do podlaží B4. Tam poražte všechny nepřátele. Až porazíte i samotného Giovanniho, šéfa Team Rocket, získáte konečně Silph Scope.

  Předměty
  Naleznete zde mnoho zajímavých předmětů včetně tajemného Silph Scope.
  • Escape Rope
  • Nugget
  • TM 07 - Horn Drill
  • Moon Stone
  • Super Potion
  • Hyper Potion
  • TM 10 - Double Edge
  • Rare Candy
  • TM 02 -Razor Wind
  • HP Up
  • Iron
  • Silph Scope
  S těmato trenéry se utkáte:

  Trenéři:
  • 1. Rocket (Rakeťák): Drowzee (21), Machop (21)
  • 2. Rocket (Rakeťák): Raticate (21), Raticate (21)
  • 3. Rocket (Rakeťák): Zubat (17), Zubat (17), Koffing (17), Grimer (17), Raticate (17)
  • 4. Rocket (Rakeťák): Machop (21), Machop (21)
  • 5. Rocket (Rakeťák): Rattata (20), Raticate (20), Drowzee (20)
  • 6. Rocket (Rakeťák): Koffing (21), Zubat (21)
  • 7. Rocket (Rakeťák): Grimer (22), Koffing (22)
  • 8. Rocket (Rakeťák): Grimer (20), Koffing (20), Koffing (20)
  • 9. Rocket (Rakeťák): Raticate (19), Raticate (19), Rattata (19), Rattata (19)
  • 10. Rocket (Rakeťák): Sandshrew (23), Ekans (23), Sandshrew (23)
  • 11. Rocket (Rakeťák): Ekans (23), Sandshrew (23), Arbok (23)
  • 12. Giovanni: Onix (25), Rhyhorn (24), Kangaskhan (29)
  Jestli už máte Silph Scope, vydejte se z Celadon City známou cestou zpět do Levander Town
  Nastává duchů čas. Se Silh Scope jděte v Levander Town do veliké věže na severovýchodu města. Uvnitř, pomocí Silph scope odhalíte nepřátele. Většinou tu narazíte na Gastlyho, občas na Cubona a málokdy na Hauntera. Doporučuji si Gastlyho chytit, bude se vám VELMI hodit. Časem dostane i psychické útoky, takže můžete později používat u něj osvědčenou taktiku-nepřítele uspěte pomocí Hypnosis a poté mu pomocí Dream Eater snězte sny, tím ho většinou velmi snadno vyřídíte (k tomu se vám přidá víc než čtvrtina vám ubraného života). Další výhodou ducha je to, že na něj nepůsobí ani mu neubližují normální a bojové útoky. Takže většina nepřátelských útoků bude bez odezvy. Teď už ale zpět k věci. Ve věži postupujte směrem vzhůru a cestou porážejte trenéry. V jednom z horních pater vás přepadne Marowak. Toho poražte (chytit nelze). Nyní vám nic nebrání vyjít po schodech a zachránit Mr. Fujiho. Ale nejdříve musíte porazit další členy Team Rocket, kteří ho mají na starosti hlídat.

  Trenéři:
  • 1. Channeler (Duše): Gastly (22)
  • 2. Channeler (Duše): Gastly (22)
  • 3. Channeler (Duše): Gastly (24)
  • 4. Channeler (Duše): Gastly (23), Gastly (23)
  • 5. Channeler (Duše): Gastly (22)
  • 6. Channeler (Duše): Gastly (24)
  • 7. Channeler (Duše): Gastly (22)
  • 8. Channeler (Duše): Gastly (24)
  • 9. Channeler (Duše): Haunter (22)
  • 10. Channeler (Duše): Haunter (23)
  • 11. Channeler (Duše): Gastly (22), Gastly (22), Gastly (22)
  • 12. Channeler (Duše): Gastly (24)
  • 13. Channeler (Duše): Gastly (24)

  Získejte Poké Flute
  Až porazíte všechny trenéry a najdete pohřešovaného Mr. Fujiho, promluvte s ním. Objevíte se v jeho domě. Znovu s ním promluvte a daruje vám Poké Flute. S touto věcičkou můžete vzbudit Snorlaxe a poté máte tu možnost s ním zápasit a třeba ho i chytit. Ale existují pouzr dva jedinci, takže se budete muset snažit, abyste alespoň jednoho polapili. Další zastávka bude v Saffron City. Pokračujte tedy západně z Levander Town až k hranicím.
  Až dojdete k hranicím, zkuste vstoupit. Žíznivý hlídač váš pustí pouze pod jednou podmínkou-chce napít. Dejte mu tedy zakoupené pití z horního patra obchodního centra v Celadon City. Nyní můžete volně procházet všemi hranicemi do Saffron City. Když se na město podíváte, zjistíte, že má na všech světových stranách hranice. Ty severní vedou do Cerulean City, jižní do Vermilion City, východní do Levander Town a západní do Celadon City. Takže se můžete rychle dostat do dřívě hodně vzdálených míst.
  Město Saffron je také plně pod kontrolou organizace Team Rocket. Tito ničemové obsadili budovu zvanou Silph Company a vládnou městu železnou rukou. Dále jsou zde ve městě dva stadiónu. Bohužel, ten, ve kterém se utkáte o odznak, je zavřený. Hlídá ho jeden člen Team Rocketu. Zatím tedy můžete jít pouze do toho neuzavřeného. Udělejte tedy tak.

  Fighting Dojo Gym (Zápasnický stadión Dojo)
  Toto je GYM, do kterého jediného se můžete nyní dostat. Nebojujete tu o odznak, ale o lepší odměnu. V tomto stadiónu jsou samí zápasnický POKÉMONi, takže jestli máte s sebou cvičeného ducha, výhra je jistá (duchům bojové útoky vůbec neubližují). Pokud jste bez ducha, použijte svého Psychika.
  • · Blackbelt (S Černým Páskem): Machop (31), Mankey (31), Primeape (31)
  • · Blackbelt (S Černým Páskem): Machop (32), Machoke (32)
  • · Blackbelt (S Černým Páskem): Primeape (36)
  • · Blackbelt (S Černým Páskem): Mankey (31), Mankey (31), Primeape (31)
  • · Karate Master (Mistr v Karate: Hitmonlee (37), Hitmonchan (37)
  Až porazíte Mistra, za odměnu dostanete na výběr ze dvou slavných zápasnických POKÉMONů. Koho si vyberete, Hitmonchana či Hitmonleeho ? Hitmonchan má větší speciál a odolnost. Hitmonlee zas útoky a rychlost. Pokud nevíte, já osobně se přimlouvám za Hitmonleeh

  Získejte TM 29 - Psychic
  Vstupte do domu na severovýchodu města. Tam jej dostanete.

  Poké Mart
  ZBOŽÍCENA
  Great Ball600
  Hyper Potion1500
  Max Repel700
  Escape Rope550
  Full Heal600
  Revive1500

  Silph Company (Společnost Silph)
  Budovu Silph náhle obsadili Team Rocket, který nyní ovládá celé město. Nyní musíte zaskočit do této veliké budovy uprostřed města. Trenérů je zde požehnaně a tak budu vypisovat jen ty nejdůležitější. V budově si můžete všimnout takových čtvercových teleportů, které jsou propojeny po celé budově. Nejdříve zajděte k výtahu.Zajeďte do 5. Podlaží a tam najděte Card key, s jehož pomocí můžete otevírat zavřené dveře. Další zastávka-3. Patro. Zde otevřete pomocí Card key dveře a jděte do teleportu u stolu. V následující místnůstce se opět střetnete s Garym, vašim rivalem.
  • · Gary: Pidgeot (37), Growlithe (37), Exeggcute (35), Alakazam (35), a jeho vyvinutý startovní POKÉMON na levelu 40.
  Pokud na tom budou vaši POKÉMONi po výhře špatně, v 9. Podlaží je léčitelka-ta vám je vyléčí. Nyní ale od místa, kde došlo ke střetu s Garym pokračujte horním teleportem. Pokračujte chodbou a poražte trenéra. Nyní pokračujte a připravte se na souboj se šéfem Team Rocket, a to se samotným Giovannim…
  • · Rocket (Rakeťák): Cubone (32), Marowak (32), Drowzee (32)
  • · Giovanni: Nidorino (37), Kangaskhan (35), Rhyhorn (37), Nidoqueen (41)
  Po porážce Giovanniho vám prezident společnosti Silph předá MasterBall. Je o mnoho účinější než Ultra ball ale hlavně je v celé hře pouze jeden ! Takže doporučuji si ho šetřit ! Jak už jsem podotkl, nebudu se zde zmiňovat o všech trenérech, protože jich tu je moc. Zato se zde nachází pár užitečných předmětů. Jsou to tyto :
  • 2. patro: TM 36 - Self Destruct
  • 3. patro: Hyper Potion
  • 4. patro: Full Heal, Max Revive, Escape Rope
  • 5. patro: Protein, TM 09 - Take Down
  • 6. patro: HP Up, X Accuracy
  • 7. patro: TM 03 - Swords Dance, Calcium
  • 10. patro: Carbos, Rare Candy, TM 26 - Earthquake

  Získejte Laprase
  Tohoto silného POKÉMONa vodního a ledového typu na 15. levelu vám dá hoch ve stejné místnůstce, ve které jste potkaly Garyho.

  Získejte TM 31 - Mimic
  Až porazíte všechny v Silph Co, jděte do domku na severozápadě města. Uvnitřdejte v horním patře dívce PokéDoll z nákupního střediska v Celadonu a TM 31 - Mimic bude vaše.

  Saffron City Gym (Stadión Šafránového města)
  Po záchraně prezidenta můžete navštívit oficiální stadion tohoto města. Šampiónkou je Sabrina a její psychičtí POKÉMONi. Stadión se skládá z místností. V každé je čtverec na zemi=teleportační zařízení. Tudy se dostanete k Sabrině:
  • 1. Stoupněte na jediný čtverec v místnosti.
  • 2. Stoupněte na čtverec vpravo nahoře.
  • 3. Stoupněte na čtverec vlevo nahoře.
  • 4. Stoupněte na čtverec vlevo dole.
  • 5. Stoupněte na čtverec vlevo dole a setkáte se Sabrinou…
  Tyto trenéry potkáte při postupu výše zmiňovanou cestou:
  • 1. Psychic (Psychik): Slowpoke (33), Slowpoke (33), Slowpoke (33)
  • 2. Psychic (Psychik): Mr. Mime (34), Kadabra (34)
  • 3. Psychic (Psychik): Kadabra (31), Kadabra (31), Mr. Mime (31), Slowpoke (31)
  • 4. Psychic (Psychik): Slowbro (38)
  • 5. Sabrina: Kadabra (38), Mr. Mime (37), Alakazam (43), Venomoth (38)
  Pokud se vydáte jinou cestou, můžete potkat i tyto trenéry:
  • Channeler (Duše): Haunter (38)
  • Channeler (Duše): Gastly (33), Gastly (33), Haunter (33)
  • Channeler (Duše): Gastly (34), Haunter (34)
  Po porážce vám dá Sabrina Marsh Badge (Zlatý odznak), se kterým můžete trénovat vaše POKÉMONy až na level 70. Ještě od poražené šampiónky obdržíte TM 46 - Psywave. Nyní se ze Saffron City přesuňte do Levander Town a odtud pokračujte jižně. Cestou do dalšího města potkáte plno trenérů. K tomu můžete chytat plno vodních POKÉMONů a budete mít příležitost chytit vzácný exemplář, kterého potkáte pouze 2´za hru, a to Snorlaxe.

  Jižně od Levander Town na vás čeká dlouhá cesta plná trenérů. Tato stezka se převážně odehrává na molu. Cestou můžete ve vodě chytat plno různých vodních POKÉMONů.

  Získejte Swift
  Vstupte do strážného domu a promluvte s klukem nahoře. Dá vám velmi dobrý útok-Swift. Tento útok nikdy nemine (pokud nepřítel nepoužívá Dig nebo Fly). Velmi užitečné.

  Chyťte Snorlaxe
  Snorlaxe máte možnost chytit pouze dvakrát za hru. Až na něj narazíte, použijte k jeho probuzení Poké Flute. Při souboji se ho snažte zasahovat když spí. Nejlepší je o zmást, otrávit, zapálit či paralizovat. Tím se vaše šance na odchyt tohoto vzácného exempláře o něco zvýší. Při chytání používejte Great Ball nebo Ultra Ball (pokud ho máte).

  Získejte Super Rod (Super rybářský prut)
  Druhá budova při jižní cestě stezkou ukrývá rybáře, který vám předá Super Rod, který je o něco lepší než Good Rod a chytíte s ním zajímavější a lepší vodní POKÉMONy.

  Zajímavé věci:
  • · TM 16 - Pay Day: Použijte Surf (až ho budete mít) a najděte plošinku ve vodě na severu.
  • · Iron: Použijte Cut na strom na severozápadě blízko rybáře.

  Trenéři:
  • 1. Fisherman (Rybář): Goldeen (22), Goldeen (22), Poliwag (22)
  • 2. Fisherman (Rybář): Tentacool (24), Tentacool (24)
  • 3. Fisherman (Rybář): Goldeen (27)
  • 4. Fisherman (Rybář): Poliwag (21), Shellder (21), Goldeen (21), Horsea (21)
  • 5. Rocker (Rocker): Voltorb (29), Electrode (29)
  • 6. Fisherman (Rybář): Magikarp (24), Magikarp (24)
  • 7. Jr. Trainer Male (Mladý trenér): Nidoran Male (29), Nidoran Female (29)
  Tato stezka navazuje na 12. a končí před stezkou 14. V trávě můžete najít pár zajímavých POKÉMONů a nachází se poblíž i PP Up, což přidá pár útočných bodů (PP) útoku vašeho POKÉMONa.

  Trenéři:
  • 1. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Goldeen (28), Horsea (28), Poliwag (28)
  • 2. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Pidgey (29), Pidgeotto (29)
  • 3. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Pidgey 24, Pikachu 24, Meowth 24, Rattata 24, Meowth 24
  • 4. Beauty (Kráska): Rattata (27), Rattata (27), Raticate (27)
  • 5. Beauty (Kráska): Clefairy (29), Meowth (29)
  • 6. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Poliwag (30), Poliwag (30)
  • 7. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Pidgey (27), Pidgey (27), Meowth (27)
  • 8. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Spearow 25, Spearow (25), Spearow (25),Pidgey (25), Pidgey (25)
  • 9. Biker (Cyklista): Koffing (28), Koffing (28), Koffing (28)
  • 10. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Pidgey (26), Pidgeotto (26), Spearow (26), Fearow (26)
  • 11. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Pidgey (26), Pidgey (26), Spearow (26), Fearow (26)
  • 12. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Pidgey (28), Pidgeotto (28), Doduo (28)
  • 13. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Pidgeotto (29), Fearow (29)
  • 14. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Spearow (10), Doduo (10), Fearow (10)

  Další stezka začíná za 14. Stezkou a končí u Stezky 15. Můžete tu chytit zase nějaké POKÉMONy a nabírat zkušenosti v neustálém boji s dalšíma trenérama.

  Trenéři:
  • 1. Biker (Cyklista): Koffing (29), Muk (29)
  • 2. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Farfetch'd (33)
  • 3. Biker (Cyklista): Grimer (28), Grimer (28), Koffing (28)
  • 4. Biker (Cyklista): Koffing (29), Grimer (29)
  Až projdete 14. Stezkou na konec, ocitnete se na této stezce. Zde můžete najít novou techniku -TM 20 - Rage.

  Získejte EXP. ALL
  Pokud už máte nachytáno 50 a více odlišných POKÉMONů, v domku na konci 15. Stezky vám dá Oakův pomocník věc EXP. ALL. Pokud máte zmiňovanou pomůcku u sebe a při boji váš POKÉMON vyhraje, Exp. All rozdělí získané zkušenosti všem 6 POKÉMONům

  Trenéři:
  • 1. Biker (Cyklista): Koffing (26), Koffing (26), Koffing (26), Grimer (26)
  • 2. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Spearow (29), Fearow (29)
  • 3. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Pikachu (29), Raichu (29)
  • 4. Beauty (Kráska): Pidgeotto (29), Wigglytuff (29)
  • 5. Biker (Cyklista): Koffing (25), Koffing (25), Koffing (25), Weezing (25), Grimer (25)
  • 6. Biker (Cyklista): Koffing (28), Grimer (28), Weezing (28)
  • 7. Beauty (Kráska): Bulbasaur (29), Ivysaur (29)
  • 8. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Gloom (28), Oddish (28), Oddish (28)
  • 9. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Clefairy (33)
  • 10. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Dodrio (29), Doduo (29)
  • 11. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Pidgeotto (26), Farfetch'd (26), Doduo (26), Pidgey (26)
  • 12. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Bellsprout (29), Oddish (29), Tangela (29)
  Nyní, když jste prošli několika dlouhými stezkami za sebou, když jste vyhrály nad spoustou trenérů a nachytali si nové POKÉMONy, čeká na vás další město. Specialitkou tohoto města je safari, ve kterém si můžete chytat nové cenné POKÉMONy.

  PokéMart
  Seznam věcí, které si můžete v obchodě koupit:
  ZBOŽÍCENA
  Ultra Ball1200
  Great Ball600
  Super Potion700
  Revive1500
  Full Heal600
  Super Repel500

  Další prut
  Pokud je vám Good Rod málo, na severovýchodě se v domku nachází člověk, který vám dá o něco lepší Super Rod.

  Bezzubý dozorce
  Dozorce safari žije ve vedlejším domě než chlápek, co vám dal Super Rod. Ale po rozhovoru s dozorcem zjistíte, že ztratil někde zuby a proto nemůže mluvit. Na vás je, aby jste jeho zlaté náhradní zuby někde v safari našli.
  V Oblasti safari, která je na severu města pokračujte skrz vysokou trávu. Najděte východ a pokračujte, dokud na samém konci safari nenajdete skrytý dům. Jsou všude kolem něho sochy POKÉMONů. Poblíž tohoto domu konečně najdete hledané Gold Teeth (Zlaté zuby).

  Získejte HM 03 - Surf a TM 32 - Egg Bomb
  Ale ještě ze safari neodcházejte! Zajděte také do skrytého domku a tam od chlapíka dostanete další HM, a to schopnost Surf. Tuto schopnost naučte svého vodního POKÉMONa-nyní na něm budete moci jezdit po vodě! Dále můžete v safari najít nové TM. Musíte v Area 3 najít chatrč a tam schopnost Egg Bomb od jednoho chlápka dostanete. Toto je prozatím v safari vše. Pokud chcete, nalézají se zde vzácní POKÉMONi (Tauros, Scyther, Pinsir, Chansey, Dratiny, Kangaskhan…) které si můžete chytit. Ale o tom až níže…

  Získejte HM 04 - Strength a Rare Candy
  Se zlatými zuby jděte zpět k dozorci. Dá vám za ně další HM, a to HM 04 - Strength. Když tuto schopnost naučíte nějakému POKÉMONovi, poté můžete odsouvat balvany. Jak to myslím, se hned můžete přesvědčit. Vpravo v domku odsuňte nyní kámen pryč a naleznete Rare Candy. Rare Candy, což je věc, která přidá zvolenému POKÉMONovi 1 level navíc.

  Fuchsia City Gym (Stadión Fuchsiového města)
  Zdejší šampión je Koga, který má v oblibě POKÉMONy jedovatého typu. Takže, na tento stadión s sebou vezměte Psychického, ohnivého, zemního vodního či broučího POKÉMONa. Na stadiónu se snažte najít neviditelné zdi a obejít je. Když se pozorně podíváte, tak je najdete. Dostaňte se tedy až ke Kogovi a vyzvěte ho.
  • 1. Juggler (Kouzelník): Drowzee (34), Kadabra (34)
  • 2. Juggler (Kouzelník: Hypno (38)
  • 3. Juggler (Kouzelník): Drowzee (31), Drowzee (31), Drowzee (31), Kadabra (31)
  • 4. Tamer (Krotitel): Arbok (33), Arbok (33), Sandslash (33)
  • 5. Tamer (Krotitel): Sandslash (34), Arbok (34)
  • 6. Juggler (Kouzelník): Drowzee (34), Hypno (34)
  • 7. Koga: Koffing (37), Koffing (37), Weezing (43), Muk (39)
  S vítězstvím dostanete Soul Badge (Duchovní odznak) a TM 06 - Toxic, což je nejlepší jedovatý útok

  Safari Zone (Oblast Safari)
  Toto safari je nejen domovem mnoha vzácných POKÉMONů, ale také velkého počtu zajímavých věciček. Jsou to tyto:
  • Nugget:: Vstupní oblast (Musíte umět Surf)
  • Carbos: Oblast 1
  • Max Potion: Oblast 1
  • TM 37: Oblast 1
  • Full Restore: Oblast 1
  • TM 40: Oblast 2
  • Protein: Oblast 2
  • Max Revive: Oblast 3
  • Max Potion: Oblast 3
  Zde jsou poněkud zmatená pravidla ohledně chytání POKÉMONů v Safari:
  • Můžete udělat 500 kroků než budete zpět zavoláni.
  • Můžete použít na odchyt pouze 30 Safari ballů.
  • Při odchytu nemůžete používat útoky ani věci.
  • Můžete hodit na POKÉMONa kámen aby byl vzteklý, ale pozor ať neuteče! Čím víc na POKÉMONa hodíte kamenů, tím jsou vaše šance na odchyt větší!
  • Můžete POKÉMONovi hodit jídlo aby jen tak neutekl. Ale potom budou šance na odchyt menší!
  • Chytejte si hlavně vyjímečné POKÉMONy. Před vstupem hru uložte. Pokud za dobu v safari nebudete mít úspěch, hru nahrajte a zkoušejte znova.

  Zde máte popis POKÉMONů, kteří se zde vyskytují:

  Vstupní oblast:
  Nidoran Female (pouze v Blue), Nindorina, Nidoran Male (pouze v Red), Nidorino, Exeggcute, Parasect, Venonat, Rhyhorn, Chansey, Scyther (pouze v Red), Pinsir (pouze v Blue). Ve vodě: Krabby, Psyduck, Slowpoke, Dratini, Dragonair.

  Oblast 1
  Nidoran Female (pouze v Blue), Nindorina, Nidoran Male (pouze v Red), Nidorino, Exeggcute, Paras, Parasect, Doduo, Kangaskhan, Scyther (pouze v Red), Pinsir (pouze v Blue). Ve vodě: Krabby, Psyduck, Slowpoke, Dratini (Blue only)

  Oblast 2
  Nidoran Female (pouze v Blue), Nindorina (pouze v Blue), Nidoran Male (pouze v Red), Nidorino (pouze v Red), Exeggcute, Paras (pouze v Red), Venomoth, Rhyhorn, Chansey, Tauros. Ve vodě: Krabby, Psyduck, Slowpoke, Dratini (pouze v Blue)

  Oblast 3
  Nidoran Female (pouze v Blue), Nindorina, Nidoran Male (pouze v Red), Nidorino, Exeggcute, Paras (pouze v Red), Venonat (pouze v Blue), Venomoth, Rhyhorn (pouze v Red), Chansey (pouze v Red), Kangaskhan (pouze v Blue), Tauros. Ve vodě: Krabby, Psyduck, Slowpoke, Dratini (Blue only)

  Až skončíte s Fuchsia City a s Oblastí Safari, odejděte západním směrem.
  Vítejte na stezce, na kterou můžete pouze v případě, že máte kolo. Cyklistická stezka se skládá z Route 18 a 17. Zde jeďte směrem na sever do kopce. Cestou porážejte trenéry a také máte možnost chytit si v trávě POKÉMONa Dodua.

  Trenéři:
  • 1. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Spearow (26), Spearow (26), Spearow (26), Fearow (26)
  • 2. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Dodrio (34)
  • 3. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Spearow (29), Fearow (29)
  Až dojedete na konec a cestou porazíte všechny trenéry, pokračujte další stezkou.
  Pokračuje na Route 18 a zase v ní jedete z kolem. Zde poražte všechny konkureční trenéry a odejděte z Cyklistické stezky.

  Trenéři:
  • 1. Biker (Cyklista): Koffing (25), Koffing (25), Koffing (25), Weezing (25), Weezing (25)
  • 2. Biker (Cyklista): Weezing (29), Muk (29)
  • 3. Cue Ball (Kulečníková Koule): Primeape (29), Machoke (29)
  • 4. Cue Ball (Kulečníková Koule): Mankey (26), Mankey (26), Machop (26), Machoke (26)
  • 5. Cue Ball (Kulečníková Koule): Machoke (33)
  • 6. Biker (Cyklista): Voltorb (29), Voltorb (29)
  • 7. Biker (Cyklista): Muk (33)
  • 8. Cue Ball (Kulečníková Koule): Mankey (29), Primeape (29)
  • 9. Cue Ball (Kulečníková Koule): Machop (29), Machoke (29)
  • 10. Biker (Cyklista): Weezing (28), Weezing (28), Koffing (28)
  Až se dostanete z Cyklistické stezky a půjdete dál, cestu vám bude blokovat spící Snorlax. Je to druhý a poslední Snorlax ve hře, takže jestli jste ho posledně nechytli, máte poslední příležitost!

  Získejte HM 02 - Fly
  Až odstraníte z cesty spícího Snorlaxe, použijte Cut na malý stromek. Progděte domkem a trenér na tomto místě vám dá další HM techniku, a to Fly. S touto schopností můžete létet do míst, které už jste navštívili.

  Trenéři:
  • 1. Biker (Cyklista): Grimer (26), Grimer (26), Grimer (26), Grimer (26)
  • 2. Cue Ball (Kulečníková Koule): Machop (33)
  • 3. Biker (Cyklista): Weezing (33)
  • 4. Cue Ball (Kulečníková Koule): Mankey (29), Machop (29)
  • 5. Cue Ball (Kulečníková Koule): Machop (28), Machop (28), Mankey (28)
  • 6. Biker (Cyklista): Grimer (29), Koffing (29)
  Toto je zde, na 16. Stezce vše.
  Nyní, když máte Fly a Surf, je čas vydat se navštívit elektrárnu. Dostaňte se tedy na Route 9. Na konci této stezky surfujte po vodě směrem na jih. Před vámi bude opuštěná elektrárna. Před ní ale na vás čeká jeden zápas:
  • Pokémaniac: Rhyhorn (30), Lickitung (30)
  Vstupte do elektrárny, ve které můžete chytit plno elektrických POKÉMONů, včetně tak populárního Pikachu. Najdete zde plno různých Poké Ballů. Ale pozor! Jen v 5. z nich jsou věci. Zbytek jsou Voltorbové, což jsou POKÉMONi podobní Poké Ballu. Ale nebojte, pokud s sebou máte skalní či zemní typ, električtí POKÉMONi jsou bez šance. Takže, tyto předměty se zde nacházejí:
  • Carbos
  • TM 33 - Reflect
  • TM 25 - Thunder
  • Rare Candy
  • HP Up

  Získejte Zapdose
  V této elektrárně má svoji skrýš jeden ze tří vzácných POKÉMONových ptáků, na kterého máte jen jeden pokus na odchyt. Před zápasem si hru uložte. Zapdos, elektrický pták na levelu 50 je dost silný a obtížně se chytá. Při souboji se mu snažte život ubrat co nejvíc, jak jen to jde. Poté by jste ho měli třeba uspat, zapálit, otrávit atd. jinak ho nemusíte ani trefit! Házejte na něj Ultra Ball a doufejte, že budete mít štěstí. Pokud se vám ho chytit nepodaří, nahrajte pozici a zkoušejte znovu. Až zde skončíte, vraťte se zpět (pomocí Fly)do Fuchsia City.

  Jděte jižně z Fuchsia City a následujte po 19. Stezce. Vemte s sebou POKÉMONy, co umějí Surf a Strength. Jděte tedy jižně po souši a tam kde zem končí, serfujte po vodě. Cestou budete narážet, stejně jako na souši, na trenéry. Serfujte tedy až dorazíte k ostrovům, které se skládají hlavně ze dvou vchodů a podzemní jeskyně. Abyste mohli pokračovat, musíte touto jeskyní projít. Tak tedy vstupte.

  Trenéři:
  • 1. Swimmer (Plavec): Goldeen (29), Staryu (29), Horsea (29)
  • 2. Swimmer (Plavec): Tentacool (30), Shellder (30)
  • 3. Swimmer (Plavec): Horsea (30), Horsea (30)
  • 4. Swimmer (Plavec): Poliwag (30), Poliwhirl (30)
  • 5. Swimmer (Plavec): Horsea (27), Tentacool (27), Tentacool (27), Goldeen (27)
  • 6. Swimmer (Plavec): Goldeen (29), Shellder (29), Seaking (29)
  • 7. Swimmer (Plavec): Goldeen (30), Seaking (30)
  • 8. Swimmer (Plavec) Horsea (27), Tentacool (27), Tentacool (27), Staryu (27), Tentacruel (27)
  • 9. Beauty (Kráska): Staryu (29), Staryu (29), Staryu (29)
  • 10. Beauty (Kráska): Poliwag (27), Poliwag (27), Goldeen (27), Goldeen (27), Seaking (27)
  • 11. Swimmer (Plavec): Horsea (28), Horsea (28), Horsea (28), Seadra (28)
  • 12. Swimmer (Plavec): Shellder (31), Cloyster (31)
  • 13. Beauty (Kráska): Seadra (30), Seadra (30), Horsea (30)
  Pamatujte, že musíte s sebou mít někoho, kdo umí Strength. Bez této schopnosti nemůžete těmato ostrovy projít.
  Toto podzemí je poměrně rozsáhlé a velmi matoucí, ale snad to zvládneme. Úkol je, že musíte pomocí Strength shazovat balvany do děr. Takže, při vstupu do jeskyně jděte na východ. Shoďte balvan do díry a až spadne, skočte za ním. Nyní ho znovu shoďte do díry poblíž a spadněte znova za ním. Spadnete do vody, ve které vás proud přenese k jakési plošině. Odtud pomocí žebříků jděte zpět do první místnosti s hlavním vchodem. Nyní, jděte přes vyvýšenou plošinu co nejvíc na východ. I zde najdete balvan a díru. S balvanem do díry a rovnou za ním. V další (spodní) místnosti zmiňovaný kámen opět hoďte do díry. Tím jste ucpali proud. Skočte zase za balvanem a můžete serfovat, aniž by vás proud unášel. Tak tedy najděte plošinu, na které je žebřík. Tím se dostanete do horních pater, ve kterých už je někde vysněný cíl, a to druhý východ z téhle jeskyně.

  Chytněte Articuna
  Při prvním vstupu do jeskyně sejděte po žebřících do jednoho ze spodních pater. V jednom by jste měli najít dva balvany u sebe a dvě díry poblíž. Na vás je, abyste logicky posunuli a hodily do každé díry jeden kámen. Až tak učiníte, do jedné z děr seskočte. Ve vodě serfujte na sever přímo k malé plošince, na které už na vás čeká druhý legendární pták na L50, a to mrazivý Articuno. Snažte se tedy mu ubrat co nejméně. Poté ho uspěte, zapalte, zparalyzujte atd. Poté na něj hoďte Ultra ball a doufejte ve váš prospěch. Na Articuna máte pouze jednu šanci na odchyt, takže nezapomeňte si hru před soubojem uložit. Až polapíte Articuna, vyjděte z jeskyně výše zmiňovaným východem. To je prozatím vše.

  Až projdete mořskými ostrovy, pokračujte po další mořské cestě směrem na západ. Cestou porážejte trenéry-plavce. Po chvilce dorazíte k pevnině

  Trenéři:
  • 1. Swimmer (Plavec): Staryu (34)
  • 2. Birdkeeper (Chovatel Ptáků): Fearow (30), Fearow (30), Pidgeotto (30)
  • 3. Beauty (Kráska): Shellder (30), Shellder (30), Cloyster (30)
  • 4. Jr. Trainer Female (Mladá Trenérka): Goldeen (31), Seaking (31)
  • 5. Beauty (Kráska): Poliwag (31), Seaking (31), Seaking (31)
  Přicházíte na tajemný ostrov, který je domovem plno tajemstvích a šokujících odhalení.

  Laboratoř
  Tato laboratoř je domovem plna vědců na tomto ostrově. Provádí se zde zajímavé výzkumy. Mimo jiné zde byl stvořen Porygon a byla zde snaha naklonovat nejvzácnějšího POKÉMONa - Mewa. Bohužel tento pokus končil neúspěchem a byl stvořen Mewtwo (Mew2), který sloužil jako dokonalý ničící stroj. Nakonec byl umístěn do Neznámého žaláře plného strašných POKÉMONů. Ale pryč od minulosti. Nyní si můžete od vědců v jedné z místností nechat obživit POKÉMONa z fosílie. Takže pokud s sebou máte Dome/Helix Fossil a Old Amber, získáte již vyhynulé POKÉMONy. Dále zde můžete uskutečnit pár výměn mezi dalšími trenéry. Můžete si vyměnit Raichu za Electroda, Venonata za Tangelu a Ponytu za Seela. V druhé místnosti vám jeden z vědců také dá TM 35 - Metronome. Tento útok může náhodně vyvolat kterýkoliv útok ve hře.

  Pokémon Mart
  Toto si zde můžete koupit:
  ZBOŽÍCENA
  Ultra Ball1200
  Great Ball600
  Hyper Potion1500
  Max Repel700
  Escape Rope550
  Full Heal600
  Revive1500

  POKÉMONské sídlo
  Toto opuštěné sídlo hemžící se zloději ve svých základech ukrývá skrytý klíč k zamčenému stadiónu. Uvnitř budovy pokračujte, jak jen to jde. Cestou můžete míjet sochy. Každá ale ukrývá skryté tlačítko, které jedny dveře otevře a jiné zavře. Musíte tedy zprávně uvažovat a procházet budovou. Až se dostanete do části, kde země jakoby končí, vyberte si ten pravý konec a spadněte. Dostanete se do podzemí budovy. Uvnitř zase přepínejte různé spínače v sochách a snažte se dostat až k tak hledané věci, k tajnému klíči. Až klíč najdete, musíte ještě nalézt nouzový východ z budovy. Přes něj se dostanete opět před budovu.
  Ale tato budova ukrývá plno zajímavých věcí. Ať už zápisky o naklonování POKÉMONa Mewtwo a výrobě virtuálního tvora Porygona, tak třeba psaní o různých druhech evoluce. Můžete zde chytit POKÉMONy jako Ponyta a nebo Grimer i jeho druhá vývojová fáze Muk a pokud hrajete Blue, máte šanci chytit cenného ohnivce Magmara. Nalézají se zde tyto věci:
  • Escape Rope (First Floor)
  • Carbos (First Floor)
  • Calcium (Second Floor)
  • Max Potion (Third Floor)
  • Iron (Third Floor)
  • TM 14 - Blizzard (Basement)
  • TM 22 - Solar Beam (Basement)
  • Full Restore (Basement)
  • Rare Candy (Basement)
  • Secret Key (Basement)
  Připtravte se na následující trenéry:
  • 1. Burglar (Lupič): Growlithe (34), Ponyta (34)
  • 2. Scientist (Vědec): Magneton (34), Electrode (34)
  • 3. Scientist (Vědec): Electrode (29), Weezing (29)
  • 4. Burglar (Lupič): Charmander (34), Charmeleon (34)
  • 5. Burglar (Lupič): Ninetales (38)
  • 6. Scientist (Vědec): Magneton (33), Magnemite (33), Voltorb (33)

  Cinnabar Island Gym (Stadión růžového ostrova)
  S nalezeným klíčem ze sídla si otevřete dveře do předtím zamčeného stadiónu. Zdejší šampión Blaine je mistr ohnivých POKÉMONů, takže pokud s sebou máte Sqirtla (popřípadě jeho další vývojové fáze) či jiného vodního POKÉMONa, budete ve veliké výhodě. Stadión se skládá z několika místností. V každé místnosti je přístroj, který vám zadá otázku. Pokud odpovíte správně, otevřou se dveře do další místnosti. Pokud odpovíte špatně, musíte porazit trenéra v místnosti. Pokud ho porazíte, dveře se také otevřou. Zde jsou odpovědi na hádanky:
  • 1. Yes
  • 2. No
  • 3. No
  • 4. No
  • 5. Yes
  • 6. No
  A zde jsou trenéři:
  • 1. Burglar (Lupič): Growlithe (36), Vulpix (36), Ninetales (36)
  • 2. Supernerd (Statista): Vulpix (36), Vulpix (36), Ninetales (36)
  • 3. Supernerd (Statista): Ponyta (34), Charmeleon (34), Vulpix (34), Growlithe (34)
  • 4. Burglar (Lupič): Ponyta (41)
  • 5. Supernerd (Satista): Rapidash (41)
  • 6. Burglar (Lupič): Vulpix (37), Growlithe (37)
  • 7. Supernerd (Satista): Growlithe (37), Vulpix (37)
  • 8. Blaine: Ponyta (40), Growlithe (42), Rapidash (42), Arcanine (47)
  Poražený šampión Blaine vám dá Volcano Badge (Sopečný Odznak) a TM 38 - Fire Blast. Nyní jděte z ostrova severním směrem.

  Až porazíte Blaina, opusťte ostrov cestou na sever. Nyní serfujte celou dobu na sever dokud nedorazíte do vašeho rodného města. Cestou porážejte tyto trenéry.

  Trenéři:
  • 1. Swimmer (Plavec): Staryu (33), Wartortle (33)
  • 2. Swimmer (Plavec): Poliwhirl (32), Tentacool (32), Seadra (32)
  • 3. Swimmer (Plavec): Starmie (37)
  • 4. Fisherman (Rybář): Seaking (33), Goldeen (34)
  • 5. Fisherman (Rybář): Shellder (31), Cloyster (31)
  • 6. Simmer (Topící se): Seadra (33), Tentacruel (33)
  • 7. Cue Ball (Kulečníková Koule): Tentacool (31), Tentacool (31), Tentacruel (31)
  • 8. Fisherman (Rybář): Magikarp (27), Magikarp (27), Magikarp (27), Magikarp (27), Magikarp (27)
  • 9. Fisherman (Rybář): Seaking (28), Goldeen (28), Seaking (28), Seaking (28)
  Až dorazíte do Pallet Town, vydejte se známou severní cestou znovu do Virdian City pro osmý odznak.
  Nadešel čas k poslední návštěvě Chromového města!

  Viridian City Gym (Stadión Chromového města)
  Nyní jsou konečně dveře do posledního stadiónu otevřeny. Zde se setkáte se starým známým. Giovanni, vůdce organizace Team Rocket, je šampión 8. Stadiónu. Tento stadión je domovem převážně zemních a bojových a jedovatých POKÉMONů, takže si sem vemte své vodní, psychické, zemní a travní POKÉMONy. Proti jedovatým použijte své zemní, vodní či travní proti zemním a psychiky použijte na bojové typy. Dostaňte se až k Giovannimu, který vám po porážce dá poslední z odznaků, a to Earth Badge (Pozemní odznak) a TM 27 - Fissure. Kromě Giovanniho se zde nachází ještě několik dalších trenérů:
  • 1. Tamer (Krotitel): Arbok (39), Tauros (39)
  • 2. Karate King (Král v Karate): Machoke (43)
  • 3. Cool Trainer Male (Dobrý Trenér): Nidorino (39), Nidoking (39)
  • 4. Karate King (Král v Karate): Machop (40), Machoke (40)
  • 5. Cool Trainer Male (Mladý Trenér): Sandslash (39), Dugtrio (39)
  • 6. Cool Trainer Male (Mladý Trenér): Rhyhorn (43)
  • 7. Karate King (Král v Karate): Machoke (38), Machop (38), Machoke (38)
  • 8. Giovanni: Rhyhorn (45), Dugtrio (42), Nidoqueen (43), Rhydon (50), Nidoking (43)
  S Earth Badge jděte z Virdian City západním směrem. Ještě než dojdete k Vítězné třídě, musíte porazit vašeho rivala. Gary má nyní tyto POKÉMONy: Pidgeot (47), Rhyhorn (45), Growlithe (45), Exeggute (47), Alakazam (50) a Venusaur / Charizard / Blastoise (53). Až porazíte vašeho soka, vydejte se severně a jděte do veliké budovy.
  Blahopřeji, dostáváte se na místo, kam jdou jen ti nejlepší z trenérů, které jste mohli na různých stezkách potkat. Až vstoupíte do budovy, pokračujte severní cestou. Strážnice po vás budou chtít odznaky. To znamená, že sem můžete jít až jich budete mít všech 8. Nakonec skončíte v jeskyni. Zde se utkáte s mnoha trenéry. Navíc zde na vás čeká hádanka. Cestu vám budou bránit jakési výstupky v podlaze. Musíte tedy za pomocí Strength odsunovat balvany na tlačítka na zemi. Až tak učiníte, vždy se otevře nějaký ten výstupek. Dále se zde, ve Vítězné třídě, nachází plno různých věci a jsou zde silní divocí POKÉMONi, takže ještě trochu zkuste vaše POKÉMONy vytrénovat. S těmato trenéry se zde utkáte:
  • 1. Cool Trainer Female (Dobrá Trenérka): Persian (44), Ninetales (44)
  • 2. Cool Trainer Male (Dobrý trenér): Ivysaur (42), Wartortle (42), Charmeleon (42), Charizard (42)
  • 3. Karate King (Král v Karate): Machoke (43), Machop (43), Machoke (43)
  • 4. Juggler (Kouzelník): Drowzee (41), Hypno (41), Kadabra (41), Kadabra (41)
  • 5. Tamer (Krotitel): Persian (44), Golduck (44)
  • 6. Juggler (Kouzelník): Mr. Mime (43)
  • 7. Pokemaniac (Milovník POKÉMONů): Charmeleon (40), Lapras (40), Lickitung (40)
  • 8. Cool Trainer Male )Mladý Trenér): Exeggutor (43), Cloyster (43), Arcanine (43)
  • 9. Cool Trainer Female (Mladá Trenérka): Parasect (43), Dewgong (43), Chansey (43)
  • 10. Cool Trainer Female (Mladá Trenérka): Bellsprout (43), Weepinbell (43), Victreebel (43)
  • 11. Cool Trainer Male (Mladý Trenér): Kingler (43), Tentacruel (43), Blastoise (43)

  Moltres
  Poslední ze tří posvátných ptačích POKÉMONů, Moltres, sídlí právě zde ve Vítězné třídě. Tento ohnivec je, stejně jako Articuno i Zapdos, na levelu 50. Nejdřív ale, jako vždy, hru uložte. Při souboji se snažte mu ubrat co nejvíc a pak ho také uspat, zmást, otrávit atd. Poté už musíte mít kupu štěstí a hodit Ulra Ball. Pokud se nechytí, nahrajte předtím uloženou pozici a zkoušejte. Nezapomeňte, že se vyskytuje pouze jeden v celé hře! Až ho chytíte/nechytíte, najděte cestu z téhle jeskyně a připravte se na porážku těch nejlepších z nejlepších v Pokémonové lize!

  Vítejte v Pokémoné lize. Vyjděte z jeskyně zvané Victory Road a přejděte severním směrem do veliké budovy. Zdejší budova obsahuje Poké Mart i Poké Centrum. Nakupte si zde různé pomůcky na obživení či uzdravení vašich POKÉMONů. Ještě než ale vstoupíte k samotným šampiónům, měli by jste mít vaše POKÉMONy nad levelem 53. Pokud je tak nemáte, doporučuji ještě trénovat.

  Poke Mart
  Toto si v Poké Martu můžete zakoupit:
  ZBOŽÍCENA
  Ultra Ball1200
  Great Ball600
  Full Restore3000
  Max Potion2500
  Full Heal600
  Revive1500
  Max Repel700
  Připrav tvůj tým POKÉMONů. Měl by v něm být Elektrický, Psychický, Ledový a Vodní typ. Samozřejmě že můžou být i jiní, ale s výše popisovanou sestavou se vám v lize bude bojovat nejlehčeji. Sestavte teda vítězní tým, se kterým pojďte porazit posledních pět trenérů!

  Lorelei
  • Dewgong (54)
  • Cloyster (53)
  • Slowbro (54)
  • Jynx (56)
  • Lapras (56)
  Lorelei má POKÉMONy vodní/ledové. Na ně vemte svého elektrického či travního zápasníka. Na jeho Jynxe použijte (pokud máte) ohnivého, duchovního či broučího POKÉMONa.

  Bruno
  • Onix (53)
  • Hitmonchan (55)
  • Hitmonlee (55)
  • Onix (56)
  • Machamp (58)
  Asi nejsnadnější trenér Pokémonové ligy. Na jeho bojové POKÉMONy použijte své psychiky a nebo duchy. Na jeho kamenné použijte vodní či travní typ.

  Agatha
  • Gengar (56)
  • Golbat (56)
  • Haunter (55)
  • Arbok (58)
  • Gengar (60)
  Jejího Arboka porazíte psychickým útokem, proti Golbatovi nasaďte elektrické útoky a na duchy jsou nejlepší také duchové. Ale pozor, Agatha miluje techniku, kdy vás uspí a potom vám efektivně za pomocí Dream Eater sežere sny. Při uspání používejte tedy na probuzení vašich svěřenců Poké Flute.

  Lance
  • Gyarados (58)
  • Dragonair (56)
  • Dragonair (56)
  • Aerodactyl (60)
  • Dragonite (62)
  Lance má v oblibě dračí POKÉMONy. Proti drakům je nejlepší ledový útok. Používejte na ně útoky jako Blizzard nebo Ice Beam. Na jeho Aerodactyla použijte vodní nebo travní útoky a na jeho Gyaradose travní či elektrické.
  Ještě ale není konec. Nyní vás čeká poslední zápas s vaším rivalem. Ten všechny porazil a teď je na vás, zdali se stanete tím nejlepším trenérem.
  Gary bude mít jeden z následujících týmů:

  Gary s Blastoisem
  Gary s Venusaurem
  Gary s Charizardem
 • Pidgeot (61)
 • Alakazam (59)
 • Rhydon (61)
 • Arcanine (61)
 • Exeggutor (63)
 • Blastoise (65)
 • Pidgeot (61)
 • Alakazam (59)
 • Rhydon (61)
 • Gyarados (61)
 • Arcanine (63)
 • Venusaur (65)
 • Pidgeot (61)
 • Alakazam (59)
 • Rhydon (61)
 • Gyarados (63)
 • Exeggutor (61)
 • Charizard (65)

 • Hodně štěstí.
  Až porazíte Garyho, můžete shlédnout konec. Ale nebuďte zklamáni, hra zdaleka nekončí. Poté, co dohrajou titulky, hra se automaticky uloží. Nyní máte příležitost prohledat celou zemi a pochytat je všechny! Ale teď pojďme polapit geneticky naklonovaného psychika.
  Pokud jste už dohráli hru, vraťte se do Cerulean City. Neznámý žalář se nalézá severozápadně za vodou. Tento žalář byl doteď hlídán. Nyní máte do něho volný přístup. V hloubi tohoto žaláře se skrývá nejsilnější POKÉMON, a to psychický Mewtwo.
  Toto podzemí je rozsáhlé a je lehké se v něm ztratit. Ale jen jedna z cest vede k Mewtwo. Zde nemusíte řešit hádanky, ale hlavně se snažte neztrácet orientaci. Občas serfujte přes vodu abyste dosáhli další cesty. Až konečně dorazíte k místu na konci celého žaláře, tak uvidíte stát na plošince hledaného POKÉMONa. Nejdřív uložte hru. Mewtwo je nejsylnější POKÉMON v celé hře. I když ho chytáte, tak je na levelu 70. Používejte proti němu silné útoky jako Thunder, Surf, Blizzard a podobné útoky. Celé to zakončete hozením uschovávaného Master Ballu, který nikdy nemine. Pokud Master Ball nemáte, zkuste to Ultra Ballem, ale bude to VELMI obtížné. Až se vám podaří tohoto POKÉMONa chytit, vyjděte z jeskyně vstříc poslednímu úkolu - Chytit je všechny! Doplňte tedy svůj PokéDex o všechny ještě nepolapené POKÉMONy. Vyměňujte i s ostatními verzemi (Red/Blue) a doplňte si svoji sbírku!

  Šťastný lov.
   

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Rady do začátku

  (Doomista, 21. 5. 2011 16:58)

  hned na začátku jak projdete první fight s garym kašlete na expení, soubojům se vyhýbejte a jdětě rovnou pro oak´s parcel, pak za oakem a pak zpět do shopu pro pokebally, kupte jich tak 10 a rovnou začněte chytat ty základní pokeše a pak teprv expěte. V lese kde si můžete chytit pikachu toho využijte, zvláště pokud máte charmandera - v souboji s misty je pikachu na 19-21lv k nezaplacení

  Rady do začátku 2

  (Doomista, 28. 5. 2011 18:35)

  V úvodním fightu s garym používejte jen TACKLE/SCRATCH. na 100% zápas vyhrajete. Taky doporučuju hrát s Charmanderem, u kterého si před misty dejte TM MEGA PUNCH místo GROWL, místo SCRATCH si někdy kolem 40.lv dejte SLASH, stabilně mějte EMBER, který později můžete nahradit silnějším útokem a jako poslední mějte RAGE, které doporučuju nahradit CUTem. Ideální sestava po většinu hry je tak Charmander, Picachu, Pidgeot, Geodude/Onix, Digglet a poslední pokeš podle situace Abra/Gastly/Snorlax/Ditto/Lapras/Gyarados. Digglet svým DIGem a Abra TELEPORTem vás hodí do posledního POKÉ centra, kde jste byli. Top útoky: SLASH u Charmandera, THUNDERSHOCK u Picachu, DIG u Diggleta, ROCK THROW u Geoduda, CONFUSION u Kadabry, HEADBUTT u Snorlaxe a něco je i u těch ostatních

  hugiu

  (jikijk, 30. 8. 2009 14:37)

  nevite nekdo ja si nainstalovat pokemon gold na pc prosim napste nebo mi zavolejte na 720250075

  dark___paladin

  (dark___paladin, 4. 8. 2009 12:01)

  Jak udelat tak abych dostal 99 jakykoliv pridmetu ( jak se tam musi chodit na safari zone, potkat neekzistujiciho pokemona a t.d.). Napiste to sem prosim. Děkuji)))

  jiuhh

  (jikijk, 3. 8. 2009 17:03)

  ty pomoc-dej ji bellsproutovi bellsprota chitis v blue v ceLADONU a nebo v red de na tom samim miste chitit oddish tak si chit bud bellsprouta nebo oddise najed na beg tam mas to TM-01 CUT TAK TO ODKLIKEJ DEJ TO ODDISHOVI NEBO BELLSPROUTOVI A JE!
  -TOMASI NEVIM PROC JE TO TAK ALE VIHRALSI NAD LOREIN_BRUNEM_AGHATOU_LANCEM I RIVALEM JESLI JO TAK NEVIM JESLI JSI NEVIHRAL NAD RIVALEM NEBO LANCEM TAK TO VIHRA JDI TAM A CHIT SI MEWTWA HDNE STESTI S CHITANIM MEWTWA (A JESLI SI V SAMPIONATU VIHRAL TAK ZACNI NOVOU HRU A SKUS TO ZNOVA :-(.
  -RAKETACI V PATIM PATRE JSOU MUSIS JIT JENOM NA JIHTAM JE TELEPORT A ŠIKMO V LEVO DOLE JE RAKETAK JDI DO TELEPORTRU OCITNES SE V NEJAKY MISTNOSTI JDI HNED ZPATKY DO TELEPORTRU KTERYM SI PRISEL JDI NA JIH (JEDNO POLICKO) TAM BUDES MIT ZAPAS S TIM RAKETAKEM VIHRAJ A JDI PAK JENOM NA VYCHOD ASI 5-8 TAM JE CARD KEY A POTOM DI DO NO PRECTI SI NAVOD! TAK DOUFAM ZE JSEM DOBRE PORADIL VSEM!!!!!! AHOJ

  dodatek

  (honza, 12. 7. 2009 12:29)

  ten muj email je 456845225@seznam.cz prosím poradte

  pomoc

  (Honza, 11. 7. 2009 20:58)

  prosím nemohly bys te my napsat jak mam dat k nakymu pokemonovy to HM 01 - Cut podrobne posat jak to mam mu dat a jakymu kdyš nemam bulbasaura prosím napište na emil 456845225@seznam.cz díky

  Tomas

  (pomoc, 5. 6. 2009 19:29)

  Já taky hraju tu hru ,ale už jsem na to zapoměl.

  Tomas

  (VĚZNICE, 5. 6. 2009 19:27)

  ten chlap přet tím Cerulean Cave mě nechce pustit a mám hotovej šampionát .

  Rakeťíci

  (Tom, 12. 4. 2009 10:33)

  Prosimtě, nevíš, jak mám najít ten card key??? V tom pátých poschodí žádnej není.